Zoologický kroužek

Ostatní články

16. 09. 2011


Poslední volná místa pro malé zoology!

Foto: Jiří TrojánekFoto: Jiří TrojánekZoologický kroužek při Zoo Praha probíhá také v tomto roce. Během každotýdenních lekcí se jeho účastníci dozví mnoho zajímavého o zvířatech ve výbězích Zoo Praha, ale také o životě druhů ve volné přírodě. Na pravidelných dvouhodinových schůzkách a příležitostných celodenních výletech se mladí účastníci kroužků seznámí s nejrůznějšími součástmi a zákonitostmi živé přírody, a to nejen té domácí, ale prostřednictví zoologické zahrady i té exotické.

Průvodcem je malým zoologům dlouholetý chovatel Zoo Praha Pavel Švec.

Setkání zoologického kroužku probíhají každý pátek od 16.30 hodin. Určeny jsou dětem od 8 do 15 let.

První setkání proběhne 23. září 2011.

Více informací podá pan Pavel Švec
(mobil 732 225 436, svec.pavel.aves@seznam.cz).

Foto: Archiv Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní