Historická pátrání

Ostatní články

13. 09. 2011


Vyhodnocení prázdninové fotosoutěže

Celé prázdniny jste s námi mohli pátrat v osmdesátileté historii Zoo Praha. V průběhu dvou měsíců jsme představili zajímavá zákoutí, která v průběhu času výrazně proměnila svou tvář.

Dnes přinášíme vyhodnocení všech 16 hádanek i s fotografiemi z dnešní doby, stačí jen kliknout na obrázek!

 Výsledky soutěže Historická pátrání budeme znát na konci září, kdy také kontaktujeme výherce. Tři nejlepší řešitelé získají roční vstupenku do zoo a upomínkové předměty k 80. výročí Zoo Praha. Upomínkové předměty získá i dalších 10 úspěšných řešitelů.

 13. září 2011


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní