Dražba obrazů Homo sapiens nightworki

Ostatní články

31. 08. 2011


5. - 11. září 2011

Během dvoudenního pobytu skupiny Nightwork v Zoo Praha vzniklo sedm uměleckých děl. Jejich autoři, členové kapely, je nyní vydraží a výtěžek poukážou na ochranu přírody.

Barevné, osobité, unikátní. Takové jsou obrazy, které vytvořili členové kapely Nightwork během svého pobytu v dočasné expozici v Zoo Praha. Rozměrné malby nyní poslouží dobré věci – na obchodním portálu www.aukro.cz budou nabídnuty zájemcům ke koupi. Dražba proběhne v termínu od neděle 4. září a bude ukončena v neděli 11. září ve 22 hodin.

„Malování patří mezi prvky takzvaného enrichmentu, který pomáhá zabavit zvířata v lidské péči. Jako takové nemohlo chybět ani v programu dočasné expozice Homo sapiens nightworki,“ popisuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Výtěžek z dražby unikátních děl bude určen na sbírkové konto Pomáháme jim přežít.“

Obrazy jsou nyní vystaveny v prostoru Galerie Gočár v Zoo Praha. Jejich kopie si zájemci budou moci prohlédnout také v místech výběhu Homo sapiens nightworki. Předání vydražených obrazů novým majitelům proběhne ve čtvrtek 15. září 2011 v 16.00 hodin ve Vzdělávacím centru Zoo Praha za účasti všech členů kapely Nightwork.

Ze sbírkového konta Pomáháme jim přežít (43-6804660247/0100) financovala pražská zoo např. materiální vybavení strážců pralesa v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky, ale i vydání a distribuci vzdělávacích a osvětových materiálů o gorilách v zemích střední Afriky. Prostředky z tohoto konta byly také použity na uhrazení části nákladů na transport koní Převalského do země jejich původního výskytu, do mongolské rezervace Khomiin Tal.

Dražba obrazů Homo sapiens nightworki


Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.

V Zoo Praha začíná velké mapování volně žijících živočichů a rostlin. Díky aplikaci iNaturalist se do něj může zapojit každý. Akce je zároveň přípravou na mezinárodní klání City Nature Challenge.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní