Rekordní miliontý

Ostatní články

27. 08. 2011


V 80. sezóně přivítala pražská zoo historicky nejdříve svého milióntého návštěvníka!

V pátek 26. srpna 2011, tedy vůbec nejdříve ve své historii, přivítala Zoo Praha letošního milióntého návštěvníka. Stali se jím Stanislav a Ilona Ratajovi, kteří zavítali do pražské zoo se svými dětmi - čtyřletým Adamem a desetiletou Adrianou.

„Je to pro nás obrovské a nesmírně milé překvapení,“ řekl Stanislav Rataj. „Těšili jsme se jako každý rok na všechna zvířata v zoo, a zvláště na gorilku Moju, se kterou jsme se chtěli rozloučit, než odjede do Španělska. Ale ani ve snu nás nepadalo, že budeme mít takové štěstí!“

Jubilejní návštěvníci obdrželi hodnotné dárky – od Zoo Praha tašku plnou zajímavých suvenýrů včetně roční rodinné vstupenky. Společnost T-Systems věnovala GPS navigaci a zástupci Komerční banky předali dětem manželů Ratajových poukaz na dětské konto Beruška s vkladem 5000 Kč. Další dárky věnovaly společnosti Kraft Foods, Plzeňský Prazdroj a nakladatelství Egmont.

Miliontý návštěvník s rodinou. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní