Rekordní miliontý

Ostatní články

27. 08. 2011


V 80. sezóně přivítala pražská zoo historicky nejdříve svého milióntého návštěvníka!

V pátek 26. srpna 2011, tedy vůbec nejdříve ve své historii, přivítala Zoo Praha letošního milióntého návštěvníka. Stali se jím Stanislav a Ilona Ratajovi, kteří zavítali do pražské zoo se svými dětmi - čtyřletým Adamem a desetiletou Adrianou.

„Je to pro nás obrovské a nesmírně milé překvapení,“ řekl Stanislav Rataj. „Těšili jsme se jako každý rok na všechna zvířata v zoo, a zvláště na gorilku Moju, se kterou jsme se chtěli rozloučit, než odjede do Španělska. Ale ani ve snu nás nepadalo, že budeme mít takové štěstí!“

Jubilejní návštěvníci obdrželi hodnotné dárky – od Zoo Praha tašku plnou zajímavých suvenýrů včetně roční rodinné vstupenky. Společnost T-Systems věnovala GPS navigaci a zástupci Komerční banky předali dětem manželů Ratajových poukaz na dětské konto Beruška s vkladem 5000 Kč. Další dárky věnovaly společnosti Kraft Foods, Plzeňský Prazdroj a nakladatelství Egmont.

Miliontý návštěvník s rodinou. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.

V Zoo Praha začíná velké mapování volně žijících živočichů a rostlin. Díky aplikaci iNaturalist se do něj může zapojit každý. Akce je zároveň přípravou na mezinárodní klání City Nature Challenge.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní