Pomáháme jim přežít: Největší antilopa

Ostatní články

20. 08. 2011


Neděle 21. srpna 2011 - vernisáž výstavy o projektu in-situ

Zoo Praha se zapojila do záchranného programu pro kriticky ohrožený západní poddruh antilopy Derbyho, který od roku 2000 probíhá v Senegalu pod vedením odborníku z CZU v Praze a sdružení Derbianus CSAW, o.s.

Projekt ochrany tohoto majestátního druhu představíme výstavou Pomáháme jim přežít: Největší antilopa. Výstavu zahájíme v neděli 21. srpna v 16.00 hodin ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu.

Antilopa Derbyho je největší antilopa na světě. Dospělí samci mohou vážit přes jednu tunu. Západní poddruh antilopy Derbyho žije ve volné přírodě pouze v Národním parku Niokolo Koba v Senegalu v počtu menším než 200 kusů. V lidské péči žije několik desítek jedinců v rezervacích Bandia a Fathala v Senegalu. Hlavní nebezpečí pro antilopy představují jak pytláci, tak postupná expanze zemědělství do národního parku.
Mezinárodní unie pro ochranu přírody řadí západní poddruh antilopy Derbyho do kategorie „kriticky ohrožený“ podobně jako tygra sumaterského či gorilu horskou. O. s. Derbianus CSAW při České zemědělské univerzitě v Praze sdružuje odborníky a studenty, kteří se záchraně antilopy Derbyho věnují již přes deset let
.

Pomáháme jim přežít: Největší antilopa


Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.

V Zoo Praha začíná velké mapování volně žijících živočichů a rostlin. Díky aplikaci iNaturalist se do něj může zapojit každý. Akce je zároveň přípravou na mezinárodní klání City Nature Challenge.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní