Nejstarší dikobraz slaví

Ostatní články

12. 08. 2011


V úterý 16. srpna 2011 slaví dikobraz Ferdinand 30. narozeniny

Ferdinand, dikobraz srstnatonosý, slaví 30. narozeniny. U lidí je tento věk významným výročím, u dikobrazů je to věk rekordní. Ferdinand je v současnosti nejstarší žijící dikobraz na světě! Přestože už hůře vidí, zuby má v pořádku a v úterý vám předvede, jak s nimi ještě stále dokáže hlodat.


V 16.30 hodin popřejeme Ferdinandovi k narozeninám u jeho výběhu před pavilonem Sečuán. Popřát mu přijde i fakír Petr Fiedor, který s pichlavými a ostrými předměty vychází stejně dobře jako dikobraz se svými ostny. Odvážlivci si budou moci vyzkoušet i fakírské lože! 

Foto: Archiv Zoo Praha


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní