Nejstarší dikobraz slaví

Ostatní články

12. 08. 2011


V úterý 16. srpna 2011 slaví dikobraz Ferdinand 30. narozeniny

Ferdinand, dikobraz srstnatonosý, slaví 30. narozeniny. U lidí je tento věk významným výročím, u dikobrazů je to věk rekordní. Ferdinand je v současnosti nejstarší žijící dikobraz na světě! Přestože už hůře vidí, zuby má v pořádku a v úterý vám předvede, jak s nimi ještě stále dokáže hlodat.


V 16.30 hodin popřejeme Ferdinandovi k narozeninám u jeho výběhu před pavilonem Sečuán. Popřát mu přijde i fakír Petr Fiedor, který s pichlavými a ostrými předměty vychází stejně dobře jako dikobraz se svými ostny. Odvážlivci si budou moci vyzkoušet i fakírské lože! 

Foto: Archiv Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní