Křtíme mládě hrocha!

Ostatní články

18. 08. 2011


Neděle 21. srpna 2011 - křtiny hrošího mláděte, den s antilopou Derbyho i historická vycházka

Nejmladší přírůstek hroší rodiny, narozený 8. června, bude pokřtěn. Jedno ze jmen, které navrhovali čtenáři serveru Blesk.cz a facebookového profilu Zoo Praha, mu přiřkne v neděli 21. srpna ve 14 hodin u venkovní expozice hrochů obojživelných kmotr Marek Eben. Na Facebooku Zoo Praha hlasovalo zatím 7.000 uživatelů a vedou u nich jména Oliver, Kubík a Váleček.

Neděle nebude patřit pouze hrochům, ale také antilopám. V rámci projektu Pomáháme jim přežít představí Zoo Praha ve spolupráci se sdružením Derbianus program na záchranu největší antilopy světa, antilopy Derbyho. Ve Vzdělávacím centru proběhne v 16 hodin za účasti kurátora savců Zoo Praha Pavla Brandla přednáška o aktivitách v Senegalu, spojená s vernisáží výstavy z cyklu Pomáháme jim přežít s názvem Největší antilopa.

Milovníci architektury se mohou pro změnu zúčastnit speciální tematické procházky po architektonických zajímavostech Zoo Praha v doprovodu architekta Zdeňka Lukeše. Sraz je v 16 hodin u hlavního vchodu do zoo. Po zaplacení vstupného není procházka dále zpoplatněna.

Jaké jméno přiřkne malému hrochovi Marek Eben? Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní