Křtíme mládě hrocha!

Ostatní články

18. 08. 2011


Neděle 21. srpna 2011 - křtiny hrošího mláděte, den s antilopou Derbyho i historická vycházka

Nejmladší přírůstek hroší rodiny, narozený 8. června, bude pokřtěn. Jedno ze jmen, které navrhovali čtenáři serveru Blesk.cz a facebookového profilu Zoo Praha, mu přiřkne v neděli 21. srpna ve 14 hodin u venkovní expozice hrochů obojživelných kmotr Marek Eben. Na Facebooku Zoo Praha hlasovalo zatím 7.000 uživatelů a vedou u nich jména Oliver, Kubík a Váleček.

Neděle nebude patřit pouze hrochům, ale také antilopám. V rámci projektu Pomáháme jim přežít představí Zoo Praha ve spolupráci se sdružením Derbianus program na záchranu největší antilopy světa, antilopy Derbyho. Ve Vzdělávacím centru proběhne v 16 hodin za účasti kurátora savců Zoo Praha Pavla Brandla přednáška o aktivitách v Senegalu, spojená s vernisáží výstavy z cyklu Pomáháme jim přežít s názvem Největší antilopa.

Milovníci architektury se mohou pro změnu zúčastnit speciální tematické procházky po architektonických zajímavostech Zoo Praha v doprovodu architekta Zdeňka Lukeše. Sraz je v 16 hodin u hlavního vchodu do zoo. Po zaplacení vstupného není procházka dále zpoplatněna.

Jaké jméno přiřkne malému hrochovi Marek Eben? Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní