Hrabáčice Pieta oslaví 20. narozeniny

Ostatní články

14. 08. 2011


Sobota 20. srpna 2011 - Sejdeme se u prostřeného stolu

Samice hrabáče kapského Pieta slaví 20. narozeniny! Přijďte jí popřát spolu s textařkou Gábinou Osvaldovou ve 14 hodin do pavilonu Africký dům.  Nejen oslavenkyně si pochutná, také vy budete mít jedinečnou příležitost ochutnat to samé, co jí ona.
Ve Vzdělávacím centru můžete ochutnávat nejen speciální hmyzí laskominy připravené z cvrčků a larev potemníka, jako jsou cvrčci v karamelu, ale i další neobvyklá krmiva pro zvířata. Tipnete si, například, kdo dostává rybí tuk?

Pokud nechcete hmyz ochutnávat sami, podívejte se, jak chutná našim zvířatům:

 • 10. 00 hrabáči kapští – Africký dům
 • 13.00 ibisové skalní a kladivouši – voliéra ibisů skalních pod lanovkou
 • 14.30 plazi – Pavilon kočkovitých šelem
 • 15.00 psi ušatí – venkovní expozice psů ušatých, pavilon Afrika zblízka


Další zvířecí hmyzí labužníci jako gekončík noční nebo axolotl tygrovaný  se představí ve Vzdělávacím centru ve 12.00 a 16.00.

     Hrabáč kapský. Foto: Archiv Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní