Zvířata na cestách

Ostatní články

05. 08. 2011


Rozhlasový seriál o Zoo Praha

Zoo Praha bývala přestupní stanicí při transportech zvířat, v 70. letech dokonce metropolí pochodovala karavana velbloudů.
Letošní přeprava koní Převalského z pražské zoo do mongolské stepi je sice nejznámějším transportem zvířat poslední doby, nikoli ale jediným. Týdně může Zoo Praha odbavit nebo přijmout i čtyři transporty o nejrůznějším počtu zvířat. Ještě do konce léta se z pražské zoologické zahrady přestěhuje do Krakowa antilopa bongo, z Varšavy přijede klisna koně Převalského a z chorvatského Záhřebu dorazí dvě ohrožené antilopy adax. Transporty nejen že pomáhají zoologickým zahradám jako takovým, ale především nahrazují funkci přírody.

Nejen o tom, jak je přepravu zvířat potřeba načasovat do nejmenších detailů (důležité jsou velikost a odolnost zvířete a třeba také délka cesty), mluvil s redaktorkou Radiožurnálu Květou Moravcovou Tomáš Kapic, který má v pražské zoo transporty na starosti.

O zvířatech na cestách uslyšíte v neděli 7. srpna 2011 v dalším díle největšího rozhlasového seriálu o Zoo Praha. Radiožurnál ho vysílá každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině, připravuje Květa Moravcová. Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na www.radiozurnal.cz.


Fotografující a soupeření chtivé veřejnosti letos předkládáme nový model fotosoutěže, který je rozdělen do tří hlavních kategorií a následně do dalších tematických rubrik. Chtěli bychom tím akci zatraktivnit a obohatit o...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní