Zvířata na cestách

Ostatní články

05. 08. 2011


Rozhlasový seriál o Zoo Praha

Zoo Praha bývala přestupní stanicí při transportech zvířat, v 70. letech dokonce metropolí pochodovala karavana velbloudů.
Letošní přeprava koní Převalského z pražské zoo do mongolské stepi je sice nejznámějším transportem zvířat poslední doby, nikoli ale jediným. Týdně může Zoo Praha odbavit nebo přijmout i čtyři transporty o nejrůznějším počtu zvířat. Ještě do konce léta se z pražské zoologické zahrady přestěhuje do Krakowa antilopa bongo, z Varšavy přijede klisna koně Převalského a z chorvatského Záhřebu dorazí dvě ohrožené antilopy adax. Transporty nejen že pomáhají zoologickým zahradám jako takovým, ale především nahrazují funkci přírody.

Nejen o tom, jak je přepravu zvířat potřeba načasovat do nejmenších detailů (důležité jsou velikost a odolnost zvířete a třeba také délka cesty), mluvil s redaktorkou Radiožurnálu Květou Moravcovou Tomáš Kapic, který má v pražské zoo transporty na starosti.

O zvířatech na cestách uslyšíte v neděli 7. srpna 2011 v dalším díle největšího rozhlasového seriálu o Zoo Praha. Radiožurnál ho vysílá každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině, připravuje Květa Moravcová. Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na www.radiozurnal.cz.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní