Zvířata na cestách

Ostatní články

05. 08. 2011


Rozhlasový seriál o Zoo Praha

Zoo Praha bývala přestupní stanicí při transportech zvířat, v 70. letech dokonce metropolí pochodovala karavana velbloudů.
Letošní přeprava koní Převalského z pražské zoo do mongolské stepi je sice nejznámějším transportem zvířat poslední doby, nikoli ale jediným. Týdně může Zoo Praha odbavit nebo přijmout i čtyři transporty o nejrůznějším počtu zvířat. Ještě do konce léta se z pražské zoologické zahrady přestěhuje do Krakowa antilopa bongo, z Varšavy přijede klisna koně Převalského a z chorvatského Záhřebu dorazí dvě ohrožené antilopy adax. Transporty nejen že pomáhají zoologickým zahradám jako takovým, ale především nahrazují funkci přírody.

Nejen o tom, jak je přepravu zvířat potřeba načasovat do nejmenších detailů (důležité jsou velikost a odolnost zvířete a třeba také délka cesty), mluvil s redaktorkou Radiožurnálu Květou Moravcovou Tomáš Kapic, který má v pražské zoo transporty na starosti.

O zvířatech na cestách uslyšíte v neděli 7. srpna 2011 v dalším díle největšího rozhlasového seriálu o Zoo Praha. Radiožurnál ho vysílá každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině, připravuje Květa Moravcová. Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na www.radiozurnal.cz.


Sup mrchožravý je na Červeném seznamu IUCN od roku 2007 veden v kategorii „ohrožený“ (na Balkáně dokonce kriticky). Letošní mládě, které bylo transportováno do Bulharska, je potomkem samce Chárona a samice Fatimy – rodičovský pár mohou návštěvníci vidět ve Velké voliéře dravců v dolní části Zoo Praha. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha dopravila do Bulharska další mládě supa mrchožravého, které přispěje k navýšení místní populace tohoto ohroženého druhu. Minulý týden byl mladý sup umístěn do pečlivě vybraného hnízda volně žijícího...

Chcete se vyhnout frontám před pokladnami? Doporučujeme elektronickou vstupenku. Má platnost šest měsíců od zakoupení a pořídíte si ji rychle a pohodlně úplně odkudkoli. 
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní