Narozeniny lva Paryse

Ostatní články

26. 07. 2011


Sobota 30. července 2011

Lev indický jménem Parys slaví 9. narozeniny. Přijďte mu popřát spolu s patrony chovu lvů v Zoo Praha, hokejisty HC Slavia Praha! Kdo přijde v tričku, s šálou, čepicí a dalšími doplňky klubových barvách, má vstup za korunu!

Součástí oslavy je narozeninový oběd, který servírujeme Parysovi ve 14 hodin do venkovní expozici! Přijďte se přesvědčit, zda si na něm pochutná více Parys nebo jeho družka Aisha.

Parys s Aishou. Foto: Petr Rošický

U expozice lvů si můžete prohlédnout různé šelmí přírodniny, zkusit si, jestli dokážete spolupracovat podobně jako lví smečka a proměnit se v šelmu s pomocí face-paintingu.

Ve 14.30 mohou fanoušci HC Slavia Praha využít příležitost a získat podpis hokejistů klubu – Tomáše Kůrky, Miroslava Kopřivy, Pavla Kolaříka a Jakuba Krejčíka. Autogramiáda proběhne na terase Vzdělávacího centra.

Další dárek pro fanoušky HC Slavia Praha nadělí zoo v podobě vstupu za 1 Kč všem těm, kteří přijdou v klubovém oblečení.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní