Nightwork získali 51 000 na ochranu ohrožených druhů

Ostatní články

16. 09. 2011


Obrazy, které členové kapely Nightwork namalovali během svého pobytu v Zoo Praha, mají nové majitele.

Dražba obrazů kapely Nightwork na serveru aukro.cz se setkala s nebývalým úspěchem. Všech sedm děl, jedno od každého člena kapely a jedno vzniklé spoluprací všech hudebníků, našlo nové majitele. Dražitelé zejména poslední den dražby přihazovali jako o závod a nastřádali částku neuvěřitelných 51 000 Kč, které Zoo Praha poukáže na konta Pomáháme jim přežít. Na tato konta směřují prostředky určené k pomoci ochraně ohrožených druhů ve volné přírodě.

Tři dražená díla překonala neuvěřitelných 10 000 Kč. Obraz Ego in Spiralis Vojty Dyka vydražil pan Jan Klemák za 12 300 Kč. Tato částka se stala také vrcholem dražby, jemuž se přiblížilo dílo inspirované koncem světa autora Jakuba Prachaře. To si dražitel Petr Holub cenil na 10 750 Kč. Hranici deseti tisíc korun překonalo také společné dílo všech hudebníků. Paní Andrea Ostrolucká jej vydražila za 10 099 Kč. Obraz Jana Maxiána vydražil pan David Kleňha za 2 247 Kč, obraz Jakuba Antla putuje za konečných 3 350 Kč k paní Ivaně Hlaváčkové, 6 100 Kč investoval do díla Ondřeje Sluky pan Karel Douba a cena barevného slona Františka Soukupa se díky panu Jiřímu Dohnalovi vyšplhala na 6 600 Kč.

Obrazy hudebníci namalovali během svého dvoudenního pobytu ve výběhu Zoo Praha a okamžitě je zoo věnovali, aby je vydražila ve prospěch ochrany ohrožených druhů.

Ze sbírkového konta Pomáháme jim přežít (43-6804660247/0100) financovala pražská zoo např. materiální vybavení strážců pralesa v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky, ale i vydání a distribuci vzdělávacích a osvětových materiálů o gorilách v zemích střední Afriky. Prostředky z tohoto konta byly také použity na uhrazení části nákladů na transport koní Převalského do země jejich původního výskytu, do mongolské rezervace Khomiin Tal.

Nightwork s dražiteli obrazů. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

16. září 2011


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní