Homo sapiens nightworki se zabydleli ve výběhu

Ostatní články

24. 07. 2011


Dvoudenní pobyt skupiny Nightwork v Zoo Praha vyvrcholí v pondělí vpodvečer speciálním koncertem.

Zoo Praha dnes otevřela dvoudenní expozici Homo sapiens nightworki, kterou obývá šestice zástupců tohoto poddruhu Homo sapiens - zpěvák Vojta Dyk, kytarista Jakub Prachař, klávesisté František Soukup a Jan Maxián, bubeník Ondřej Sluka a basista Jakub Antl.

V rámci prvního dne pobytu v Zoo Praha čekalo všechny zmíněné vyšetření veterinářem. Návštěvníci mohli však jedince nového živočišného druhu v Zoo Praha sledovat i při komentovaném krmení, řešení nejrůznějších hlavolamů nebo při konzumaci ledové zmrzliny (tzv. enrichmentu, který se u zvířat v lidské péči používá pro zabavení). Jejich soumračnou aktivitu mohou zájemci zhlédnout v pozdějších hodinách, v rámci Večerních procházek za nočním životem Homo sapiens nightworki.

V pondělí 25. července program pokračuje v obdobném duchu a vyvrcholí speciálním, tichým koncertem Nightwork, který se uskuteční v 17 hodin. Mimo jiné na něm zazní zbrusu nová skladba, složená u příležitosti působení Nightwork v Zoo Praha.

Cílem projektu je nejen na dva dny zabavit šest příslušníků Homo sapiens nightworki a návštěvníkům Zoo Praha ukázat netradičně pojatý výběh, ale zejména získat prostředky na ochranu ohrožených druhů živočichů. Výtěžek z prodeje triček, samolepek, ale zejména speciálních adopčních certifikátů Homo sapiens nightworki bude totiž poukázán na sbírkové konto Zoo Praha Pomáháme jim přežít.

Foto: Miroslav BobekFoto: Miroslav Bobek   Foto: Jana Ptačinská JirátováFoto: Jana Ptačinská Jirátová   Foto: Jana Ptačinská JirátováFoto: Jana Ptačinská Jirátová

Nightwork se již zabydleli v Zoo Praha - prošli veterinárním vyšetřením a bavili se tzv. enrichmentem. Foto: Miroslav Bobek a Jana Ptačinská Jirátová)

24. července 2011

Homo sapiens nightworki se zabydleli ve výběhu


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní