Homo sapiens nightworki se zabydleli ve výběhu

Ostatní články

24. 07. 2011


Dvoudenní pobyt skupiny Nightwork v Zoo Praha vyvrcholí v pondělí vpodvečer speciálním koncertem.

Zoo Praha dnes otevřela dvoudenní expozici Homo sapiens nightworki, kterou obývá šestice zástupců tohoto poddruhu Homo sapiens - zpěvák Vojta Dyk, kytarista Jakub Prachař, klávesisté František Soukup a Jan Maxián, bubeník Ondřej Sluka a basista Jakub Antl.

V rámci prvního dne pobytu v Zoo Praha čekalo všechny zmíněné vyšetření veterinářem. Návštěvníci mohli však jedince nového živočišného druhu v Zoo Praha sledovat i při komentovaném krmení, řešení nejrůznějších hlavolamů nebo při konzumaci ledové zmrzliny (tzv. enrichmentu, který se u zvířat v lidské péči používá pro zabavení). Jejich soumračnou aktivitu mohou zájemci zhlédnout v pozdějších hodinách, v rámci Večerních procházek za nočním životem Homo sapiens nightworki.

V pondělí 25. července program pokračuje v obdobném duchu a vyvrcholí speciálním, tichým koncertem Nightwork, který se uskuteční v 17 hodin. Mimo jiné na něm zazní zbrusu nová skladba, složená u příležitosti působení Nightwork v Zoo Praha.

Cílem projektu je nejen na dva dny zabavit šest příslušníků Homo sapiens nightworki a návštěvníkům Zoo Praha ukázat netradičně pojatý výběh, ale zejména získat prostředky na ochranu ohrožených druhů živočichů. Výtěžek z prodeje triček, samolepek, ale zejména speciálních adopčních certifikátů Homo sapiens nightworki bude totiž poukázán na sbírkové konto Zoo Praha Pomáháme jim přežít.

Foto: Miroslav BobekFoto: Miroslav Bobek   Foto: Jana Ptačinská JirátováFoto: Jana Ptačinská Jirátová   Foto: Jana Ptačinská JirátováFoto: Jana Ptačinská Jirátová

Nightwork se již zabydleli v Zoo Praha - prošli veterinárním vyšetřením a bavili se tzv. enrichmentem. Foto: Miroslav Bobek a Jana Ptačinská Jirátová)

24. července 2011

Homo sapiens nightworki se zabydleli ve výběhu


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní