Rozhlasový seriál o Zoo Praha

Ostatní články

21. 07. 2011


Neděle 24. července 2011

Již 24. července pokračuje velký rozhlasový seriál k 80. výročí založení Zoo Praha!

Tentokrát Vás pozveme do ordinace veterináře pana doktora Vodičky. Ten se v Zoo Praha stará spolu se třemi kolegy o zhruba 5500 zvířat - snad největší starosti mu v současnosti dělá samec kočky rybářské, který si před rokem nešťastně zlomil nohu a bylo zapotřebí ji operovat. Řada zákroků se provádí na sále, ale když je zvíře příliš velké nebo by manipulace s ním byla komplikovaná, operuje se v terénu. Tygra Asíka dokonce operovali kromě veterinářů také lékaři lidských pacientů. A co nám  prozradí dále? Třeba kdo je v Zoo Praha nejčastěji marod, jestli se tu a tam objeví nějaký hypochondr a ukáže nám, jak se bere slonovi krev. Uslyšíte už tuto neděli po deváté nebo patnácté hodině na Radiožurnálu!

Největší rozhlasový seriál o Zoo Praha -  každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině na Radiožurnálu. Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na www.radiozurnal.cz.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní