Rozhlasový seriál o Zoo Praha

Ostatní články

21. 07. 2011


Neděle 24. července 2011

Již 24. července pokračuje velký rozhlasový seriál k 80. výročí založení Zoo Praha!

Tentokrát Vás pozveme do ordinace veterináře pana doktora Vodičky. Ten se v Zoo Praha stará spolu se třemi kolegy o zhruba 5500 zvířat - snad největší starosti mu v současnosti dělá samec kočky rybářské, který si před rokem nešťastně zlomil nohu a bylo zapotřebí ji operovat. Řada zákroků se provádí na sále, ale když je zvíře příliš velké nebo by manipulace s ním byla komplikovaná, operuje se v terénu. Tygra Asíka dokonce operovali kromě veterinářů také lékaři lidských pacientů. A co nám  prozradí dále? Třeba kdo je v Zoo Praha nejčastěji marod, jestli se tu a tam objeví nějaký hypochondr a ukáže nám, jak se bere slonovi krev. Uslyšíte už tuto neděli po deváté nebo patnácté hodině na Radiožurnálu!

Největší rozhlasový seriál o Zoo Praha -  každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině na Radiožurnálu. Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na www.radiozurnal.cz.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní