Rozhlasový seriál o Zoo Praha

Ostatní články

21. 07. 2011


Neděle 24. července 2011

Již 24. července pokračuje velký rozhlasový seriál k 80. výročí založení Zoo Praha!

Tentokrát Vás pozveme do ordinace veterináře pana doktora Vodičky. Ten se v Zoo Praha stará spolu se třemi kolegy o zhruba 5500 zvířat - snad největší starosti mu v současnosti dělá samec kočky rybářské, který si před rokem nešťastně zlomil nohu a bylo zapotřebí ji operovat. Řada zákroků se provádí na sále, ale když je zvíře příliš velké nebo by manipulace s ním byla komplikovaná, operuje se v terénu. Tygra Asíka dokonce operovali kromě veterinářů také lékaři lidských pacientů. A co nám  prozradí dále? Třeba kdo je v Zoo Praha nejčastěji marod, jestli se tu a tam objeví nějaký hypochondr a ukáže nám, jak se bere slonovi krev. Uslyšíte už tuto neděli po deváté nebo patnácté hodině na Radiožurnálu!

Největší rozhlasový seriál o Zoo Praha -  každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině na Radiožurnálu. Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na www.radiozurnal.cz.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní