Chráníme ohrožené druhy

Ostatní články

17. 07. 2011


Fotoreportáž z 16. července 2011

V sobotu 16. července se návštěvníkům představily programy na záchranu ohrožených druhů zvířat. Korunou z každé vstupenky na ně přispívají všichni návštěvníci, a tak se program těšil velkému zájmu! Představily se nejen jednotlivé projekty, ale také všechna zvířata. Po sobotní návštěvě zoo už návštěvníci vědí, jak loví gaviál, zda by dokázali v pralese pozorovat gorily, jak velká je největší antilopa světa a seznámili se i s koněm Převalského, kterého vytvořili na chodníku před expozicí celé stádo.

 

Chráníme ohrožené druhy


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní