Chráníme ohrožené druhy

Ostatní články

17. 07. 2011


Fotoreportáž z 16. července 2011

V sobotu 16. července se návštěvníkům představily programy na záchranu ohrožených druhů zvířat. Korunou z každé vstupenky na ně přispívají všichni návštěvníci, a tak se program těšil velkému zájmu! Představily se nejen jednotlivé projekty, ale také všechna zvířata. Po sobotní návštěvě zoo už návštěvníci vědí, jak loví gaviál, zda by dokázali v pralese pozorovat gorily, jak velká je největší antilopa světa a seznámili se i s koněm Převalského, kterého vytvořili na chodníku před expozicí celé stádo.

 

Chráníme ohrožené druhy


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní