Do zoo nejen za zvířaty

Ostatní články

15. 07. 2011


Tematické prohlídky pro labužníky i běžné návštěvníky

U příležitosti 80. výročí zoologické zahrady představujeme našim návštěvníkům i jiné než zoologické poklady, které ocení labužníci i běžní návštěvníci. Již tuto neděli můžete obdivovat botanickou část zoologické zahrady, v srpnu oceníme architektonické kvality našich pavilonů a v září se představí sochařské objekty, kterých je v areálu zoo umístěno překvapivé množství.

17.7.  Jarmila Skružná (botanička) – Co roste v Zoo Praha – V zoo nežijí jen zvířata, roste tu i mnoho zajímavých a leckdy unikátních rostlin. 

21. 8. Zdeněk Lukeš (architekt) – Architektonické poklady Zoo Praha - Procházka po architektonicky zajímavých stavbách v areálu zoo. Mnohé stavby v zoo mají slavné autory a jejich architektura byla ve své době výjimečná. Objevte jejich krásu! 

18.9. Markéta Vinglerová (historička umění) – Sochařské objekty v zoo – Objevte sochařské poklady, které ukrývá Zoo Praha! Seznamte se s vybranými sochami v areálu zoo, jejich autory, okolnostmi vzniku děl a s kulturním kontextem doby, ve kterém vznikaly. 

Tematické prohlídky začínají vždy v 16.00. Kromě vstupného do zoo nejsou prohlídky zpoplatněny. Sraz u hlavního vchodu do zoo.

 

16. července 2011


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní