Do zoo nejen za zvířaty

Ostatní články

15. 07. 2011


Tematické prohlídky pro labužníky i běžné návštěvníky

U příležitosti 80. výročí zoologické zahrady představujeme našim návštěvníkům i jiné než zoologické poklady, které ocení labužníci i běžní návštěvníci. Již tuto neděli můžete obdivovat botanickou část zoologické zahrady, v srpnu oceníme architektonické kvality našich pavilonů a v září se představí sochařské objekty, kterých je v areálu zoo umístěno překvapivé množství.

17.7.  Jarmila Skružná (botanička) – Co roste v Zoo Praha – V zoo nežijí jen zvířata, roste tu i mnoho zajímavých a leckdy unikátních rostlin. 

21. 8. Zdeněk Lukeš (architekt) – Architektonické poklady Zoo Praha - Procházka po architektonicky zajímavých stavbách v areálu zoo. Mnohé stavby v zoo mají slavné autory a jejich architektura byla ve své době výjimečná. Objevte jejich krásu! 

18.9. Markéta Vinglerová (historička umění) – Sochařské objekty v zoo – Objevte sochařské poklady, které ukrývá Zoo Praha! Seznamte se s vybranými sochami v areálu zoo, jejich autory, okolnostmi vzniku děl a s kulturním kontextem doby, ve kterém vznikaly. 

Tematické prohlídky začínají vždy v 16.00. Kromě vstupného do zoo nejsou prohlídky zpoplatněny. Sraz u hlavního vchodu do zoo.

 

16. července 2011


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní