Chráníme ohrožené druhy

Ostatní články

12. 07. 2011


Záchranné programy se představují 16. července 2011

Přijďte se seznámit s programy in-situ na záchranu ohrožených zvířat, na které přispíváte korunou ze vstupného i vy!
Co jsou programy in-situ? Jsou to záchranné programy, které pomáhají chránit ohrožené druhy přímo v místě jejich přirozeného výskytu. Pražská zoo tak podporuje projekty, které se uskutečňují až v Mongolsku, na Filipínách, v Senegalu, v Indii, v Kamerunu, Demokratické republice Kongo a na ostrově Flores!

Tuto sobotu se můžete seznámit s 6 druhy zvířat a s projekty na jejich záchranu.

Mezi 10. a 16. hodinou si u expozice koně Převalského prohlédnete výstavu s názvem Pomáháme jim přežít: Poslední divoký kůň, ukážeme vám, jak vypadá plemenná kniha koní Převalského a pomůžete nám namalovat stádo koní před jejich expozicí. Vyzkoušíte si, jak loví gaviál nebo co vidí sovy. Na stezce do Virungy si ověříte, jestli byste v pralese dokázali vystopovat gorily. Podíváte se, jak chutná mláďatům varanů komodských. Představí se také největší antilopa na světě - antilopa Derbyho, zájemci se v ni budou moci proměnit pomocí facepaintingu nebo se vyfotit s maketou antilopy v životní velikosti.

S jednotlivými druhy zvířat se můžete seznámit i při komentovaných setkáních:

 • 11.00 u varanů komodských v Pavilonu velkých želv
 • 12.00 u koní Převalského
 • 13.00 u goril nížinných
 • 14.00 u gaviálů indických 

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní