Chráníme ohrožené druhy

Ostatní články

12. 07. 2011


Záchranné programy se představují 16. července 2011

Přijďte se seznámit s programy in-situ na záchranu ohrožených zvířat, na které přispíváte korunou ze vstupného i vy!
Co jsou programy in-situ? Jsou to záchranné programy, které pomáhají chránit ohrožené druhy přímo v místě jejich přirozeného výskytu. Pražská zoo tak podporuje projekty, které se uskutečňují až v Mongolsku, na Filipínách, v Senegalu, v Indii, v Kamerunu, Demokratické republice Kongo a na ostrově Flores!

Tuto sobotu se můžete seznámit s 6 druhy zvířat a s projekty na jejich záchranu.

Mezi 10. a 16. hodinou si u expozice koně Převalského prohlédnete výstavu s názvem Pomáháme jim přežít: Poslední divoký kůň, ukážeme vám, jak vypadá plemenná kniha koní Převalského a pomůžete nám namalovat stádo koní před jejich expozicí. Vyzkoušíte si, jak loví gaviál nebo co vidí sovy. Na stezce do Virungy si ověříte, jestli byste v pralese dokázali vystopovat gorily. Podíváte se, jak chutná mláďatům varanů komodských. Představí se také největší antilopa na světě - antilopa Derbyho, zájemci se v ni budou moci proměnit pomocí facepaintingu nebo se vyfotit s maketou antilopy v životní velikosti.

S jednotlivými druhy zvířat se můžete seznámit i při komentovaných setkáních:

 • 11.00 u varanů komodských v Pavilonu velkých želv
 • 12.00 u koní Převalského
 • 13.00 u goril nížinných
 • 14.00 u gaviálů indických 

Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní