Chráníme ohrožené druhy

Ostatní články

12. 07. 2011


Záchranné programy se představují 16. července 2011

Přijďte se seznámit s programy in-situ na záchranu ohrožených zvířat, na které přispíváte korunou ze vstupného i vy!
Co jsou programy in-situ? Jsou to záchranné programy, které pomáhají chránit ohrožené druhy přímo v místě jejich přirozeného výskytu. Pražská zoo tak podporuje projekty, které se uskutečňují až v Mongolsku, na Filipínách, v Senegalu, v Indii, v Kamerunu, Demokratické republice Kongo a na ostrově Flores!

Tuto sobotu se můžete seznámit s 6 druhy zvířat a s projekty na jejich záchranu.

Mezi 10. a 16. hodinou si u expozice koně Převalského prohlédnete výstavu s názvem Pomáháme jim přežít: Poslední divoký kůň, ukážeme vám, jak vypadá plemenná kniha koní Převalského a pomůžete nám namalovat stádo koní před jejich expozicí. Vyzkoušíte si, jak loví gaviál nebo co vidí sovy. Na stezce do Virungy si ověříte, jestli byste v pralese dokázali vystopovat gorily. Podíváte se, jak chutná mláďatům varanů komodských. Představí se také největší antilopa na světě - antilopa Derbyho, zájemci se v ni budou moci proměnit pomocí facepaintingu nebo se vyfotit s maketou antilopy v životní velikosti.

S jednotlivými druhy zvířat se můžete seznámit i při komentovaných setkáních:

 • 11.00 u varanů komodských v Pavilonu velkých želv
 • 12.00 u koní Převalského
 • 13.00 u goril nížinných
 • 14.00 u gaviálů indických 

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní