Historická pátrání v zoo

Ostatní články

09. 07. 2011


Odhalte, jak se měnila Zoo Praha v průběhu její 80leté historie a soutěžte o celý rok v zoo zdarma!

Během prázdnin každý týden zveřejníme dvě historické fotografie z pražské zoo. Vaším úkolem bude najít v zoo místo, kde byla fotografie pořízena, a vyfotografovat ho tak, jak vypadá dnes. Celkem budete moci odhalit 8 dvojic historických fotografií, poslední zveřejníme v týdnu po 22. 8. Čím více míst vypátráte a zdokumentujete, tím se vaše šance na výhru zvětšují. Soutěžní fotografie posílejte (postupně nebo najednou) nejpozději do 12. září 2011 na e-mailovou adresu kristenova@zoopraha.cz. Vítěze soutěže a správná řešení vyhlásíme do konce září 2011.

Tři nejlepší řešitelé získají roční vstupenku do zoo a upomínkové předměty k 80. výročí Zoo Praha. Upomínkové předměty získá i dalších 10 úspěšných řešitelů. Došlé fotografie budeme hodnotit podle toho, jak přesně se vám podařilo odhalit lokalitu hledaného místa a jak moc se vaše fotografie podobá fotografii původní. Fotografie zasílejte označené číslem fotografie historické (1 – 16).

           Fotografie č. 15, foto © Archiv Zoo Praha                                        Fotografie č. 16, foto © Archiv Zoo Praha


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní