Zoo Praha je na tropické počasí připravena

Ostatní články

07. 07. 2011


Mlha z vodních rozprašovačů zaručeně pomáhá

Mlžítka v areálu Zoo Praha, foto (c) Stanislav PecháčekMlžítka v areálu Zoo Praha, foto (c) Stanislav PecháčekDneškem podle meteorologů začínají dny, kdy budou teploty stoupat nad 30 stupňů Celsia. Tropické klima a prudké změny počasí mohou lidem působit zdravotní problémy.

Zoo Praha je na podobné teplotní rekordy dobře připravena a návštěvníci se nemusejí obávat případného přehřátí a problémů. Nejde jen o jedinečnou nabídku nápojů, ale i zvláštní službu právě pro nejteplejší dny.

Na několika místech zoo jsou umístěny speciální rozprašovače vody, které příjemně osvěží děti i dospělé. Přijďte se zchladit do Zoo Praha.
 
 

Mlžítka najdete:

 • na dětském hřišti u kavárničky Černohouska
 • u expozice koní Převalského
 • u Pavilonu velkých kočkovitých šelem
 • na louce v Dětské zoo
 • u občerstvení U člunozobce
 • u jižního vchodu vedle restaurace U supa
7. července 2011 
Mlžítka v areálu Zoo Praha, foto (c) Miroslav BobekMlžítka v areálu Zoo Praha, foto (c) Miroslav Bobek
Mlžítka v areálu Zoo Praha, foto (c) Miroslav Bobek


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní