Odpolední vzpomínání u čaje

Ostatní články

01. 07. 2011


Neděle 3. července 2011

Jak nám rostou stromy a domy

Zveme vás na třetí pokračování cyklu vzpomínání u čaje tentokrát s pamětníky paní Vendulou Špoulovou, zahradnicí, a panem Jiřím Kotkem, stavebním technikem.

Přijďte si poslechnout vyprávění pamětníků, o tom, jak v zoo vznikaly stavby a jak se zoo stala rozkvetlou zahradou.

Dlouholetí pracovníci Zoo Praha se s vámi podělí o mnoho zážitků ze svého působení v zahradě. Dozvíte se například, co všechno se pro zvířata v zoo pěstovalo, jak se měnila zelená tvář zoo nebo jaké problémy a nástrahy museli překonávat pracovníci stavebního oddělení při výstavbě nových expozic. A k tomu nebudou chybět zajímavé informace o tom, co všechno se mělo v zoo stavět, co se postavilo, co se právě staví a co se bude stavět v nejbližší budoucnosti.

 
Odpolední vzpomínání u čaje začíná v kavárně Černohouska v 16 hodin.

 

V následujících týdnech se můžete těšit na:

 • 6. srpna - Jak jsme léčili slonovi zuby – co všechno zažili naši veterináři?
 • 4. září - Jak učesat zebře hřívu – práce chovatele ale není jen mazlení se zvířaty, ale i tvrdá dřina!
 • 2. října - Jak si hýčkat návštěvníka – čím zoo lákala k návštěvě kromě zvířat ve výbězích? Slavné osobnosti v zoo, živý osel místo billboardu a jiné.

 

Další historické zajímavosti o areálu Zoo Praha najdete zde.

 


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní