Odpolední vzpomínání u čaje

Ostatní články

01. 07. 2011


Neděle 3. července 2011

Jak nám rostou stromy a domy

Zveme vás na třetí pokračování cyklu vzpomínání u čaje tentokrát s pamětníky paní Vendulou Špoulovou, zahradnicí, a panem Jiřím Kotkem, stavebním technikem.

Přijďte si poslechnout vyprávění pamětníků, o tom, jak v zoo vznikaly stavby a jak se zoo stala rozkvetlou zahradou.

Dlouholetí pracovníci Zoo Praha se s vámi podělí o mnoho zážitků ze svého působení v zahradě. Dozvíte se například, co všechno se pro zvířata v zoo pěstovalo, jak se měnila zelená tvář zoo nebo jaké problémy a nástrahy museli překonávat pracovníci stavebního oddělení při výstavbě nových expozic. A k tomu nebudou chybět zajímavé informace o tom, co všechno se mělo v zoo stavět, co se postavilo, co se právě staví a co se bude stavět v nejbližší budoucnosti.

 
Odpolední vzpomínání u čaje začíná v kavárně Černohouska v 16 hodin.

 

V následujících týdnech se můžete těšit na:

 • 6. srpna - Jak jsme léčili slonovi zuby – co všechno zažili naši veterináři?
 • 4. září - Jak učesat zebře hřívu – práce chovatele ale není jen mazlení se zvířaty, ale i tvrdá dřina!
 • 2. října - Jak si hýčkat návštěvníka – čím zoo lákala k návštěvě kromě zvířat ve výbězích? Slavné osobnosti v zoo, živý osel místo billboardu a jiné.

 

Další historické zajímavosti o areálu Zoo Praha najdete zde.

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní