Rozhlasový seriál o pražské zoo na Radiožurnálu

Ostatní články

25. 06. 2011


Každou neděli po 9. a 15. hodině

Jak vznikala pražská zoo? Jaký byl její vývoj od války až po současnost? Kdo byl prvním zvířecím obyvatelem? Nebo kdo patřil mezi nejvýraznější zvířecí osobnosti? Vše, co nevíte o Zoo Praha, se dozvíte z největšího rozhlasového seriálu připraveného k jejímu 80. výročí založení každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině na Radiožurnálu.
 
Tuto neděli se dozvíte o úspěšném návratu koně Převalského do mongolské stepi, který znamená pro pražskou zoo jeden z nejvýznamnějších milníků její existence. Dlouho a pečlivě chystaný projekt se povedl v roce, kdy Zoo Praha uplynulo 90 let poté, co tyto divoké koně zachránil před vyhynutím profesor František Bílek. Jen dostatečně velká populace koně Převalského ochrání toto zvíře před dalším vyhynutím. Kolik takový transport stojí a co bude další součástí tohoto projektu v příštích letech? Nejen to se dozvíte tuto neděli po deváté nebo patnácté hodině na Radiožurnálu.
 

Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na radiozurnal.cz.

25. června 2011


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní