Orangutaní den

Ostatní články

23. 06. 2011


Neděle 26. června 2011

Kama, foto (c) Archiv Zoo PrahaKama, foto (c) Archiv Zoo PrahaOrangutan Kama slaví 40. narozeniny! Přijďte mu popřát spolu s ekonomem Tomášem Sedláčkem k Pavilonu Indonéská džungle ve 12.30.

Kama je vzhledem ke svému věku náladový pán, který vždy nemá náladu na společnost. Nezbývá proto jen doufat, že ho narozeninový dort přesvědčí, aby se svým gratulantům přišel ukázat. V případě, že oslavenec nebude dobře naladěn, můžete se s ním alespoň vyfotit ve formě makety.

Nezapomeneme ani na další orangutaní obyvatele Indonéské džungle, Padanga a Upitu, ti dostanou překvapení do výběhu ve 14.30.

Jak se Kama měnil v průběhu 40 let, si můžete prohlédnout na výstavě fotografií v Galerii Gočár až do konce července.

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní