Dny Mongolska

Ostatní články

23. 06. 2011


Sobota 25. června 2011

Dny Mongolska v Zoo Praha, foto (c) Jana Ptačinská JirátováDny Mongolska v Zoo Praha, foto (c) Jana Ptačinská JirátováSeznamte se s koněm Převalského a jeho domovinou. Navštivte pravou mongolskou jurtu, která stojí až do sobotního večera u expozice koní Převalského. Zde také bude stát výstava Poslední divoký kůň o záchraně koně Převalského, doplněná fotografiemi z transportu koní do Mongolska, který proběhl minulý týden. V odpoledním programu se můžete dozvědět mnohé o koních Převalského a Mongolsku.

Program u expozice koně Převalského od 11 hodin.

O svém vztahu ke koním bude v 15 hodin u expozice koní Převalského vyprávět herec Václav Vydra. Mongolista dr. Jiří Šíma pak posluchačům přiblíží, jaký význam mají koně pro Mongolsko a jeho obyvatele. Od 15.30 pak dr. Jiří Volf přiblíží, jak vypadaly začátky chovu koně Převalského v zoo a jak se zakládala jeho plemenná kniha.

Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména denního počtu návštěvníků, nošení roušek a...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní