Den květů v Zoo Praha

Ostatní články

20. 06. 2011


Reportáž ze soboty 18. června 2011

Foto (c) Michal ŠťastnýFoto (c) Michal ŠťastnýV rámci oslav Mezinárodního dne květů jsme se v sobotu 18. 6. 2011 rozhodli návštěvníků zoo dokázat, že květy nejsou v přírodě rozhodně jen na ozdobu! Proto jsme květy zapojili do jídelníčku zvířat a připravili pro zvláštní květinový enrichment.

Počasí nám ale nepřálo a hned u lemurů naše snahy skončily neúspěchem - lemuři naše nabídky pozorovali jen přes sklo vyhřívané expozice.

Větší zájem projevili papoušci arové, kteří jsou ale od přírody podezíraví a květy jen zlehka oťukávali. Opravdovou radost ale květy ibišků nebo jestřábníků udělaly našim leguánům nosorohým a kubánským. S poutavým výkladem jim je z ruky servírovala jejich chovatelka Nataša Velenská.

Pravým vrcholem pak bylo krmení papoušků lori mnohobarvých, kteří jsou specialisty na získávání nektaru z květů. Naše květinové girlandy pečlivě prozkoumali květ po květu, a když v nich nenašli očekávaný nektar, alespoň si s nimi pohráli.

Foto (c) Michal ŠťastnýFoto (c) Michal ŠťastnýZkrátka nepřišli ani návštěvníci, kteří i přes nepřízeň počasí přišli do zoo v hojném počtu.  V chladném počasí s chutí ochutnali čaje z květů našich tradičních léčivek – měsíčku, divizny, heřmánku a podbělu. Zakousnout pak mohli tradiční i netradiční pokrmy z květů. Např. recept našich babiček kosmatice – v těstíčku smažená květenství bezu černého nebo naopak módní kyselé květy begónií s polevou z bílé čokolády.

Na závěr si zájemci vyzkoušeli vazbu květin pod dohledem profesionálního floristy Martina Horáčka.

Foto (c) František TymrFoto (c) František Tymr
Foto (c) František Tymr

Foto (c) Michal ŠťastnýFoto (c) Michal Šťastný
Foto (c) Michal Šťastný

Foto (c) Michal ŠťastnýFoto (c) Michal Šťastný
Foto (c) Michal Šťastný


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní