Bavili jsme medvědy

Ostatní články

20. 06. 2011


Reportáž ze soboty 18. června 2011

Foto (c) Michal ŠťastnýFoto (c) Michal ŠťastnýV sobotu 18. června 2011 jsme poprvé pobavili naše zvířata enrichmentem, pro který hlasovala veřejnost prostřednictví internetu. První na řadu přišli lední medvědi a vítěznou hračku – tou byla zvláštní zmrzlina ve formě zamražené potravy.

Medvědi si zmrzliny užili, dostalo se na všechny. Mladý pár Berta s Tomem si se zmrzlinou spíše hráli ve vodě, starší dáma Bora ji důstojně zkonzumovala na souši. Brzy byla zmrzlina pryč a medvědi se již těší na další druhy enrichmentu, který je pravidelnou součástí jejich života v Zoo Praha. 

Foto (c) Michal ŠťastnýFoto (c) Michal Šťastný
Foto (c) Michal Šťastný


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní