Bavíme zvířata

Ostatní články

13. 06. 2011


Hlasujte pro hračku!

Na letošní léto jsme pro vás připravili novinku. Poprvé můžete ovlivnit, s jakými hračkami si budou hrát některá zvířata v Zoo Praha. Každých 14 dní můžete hlasováním na Facebooku vybrat, čím se bude bavit vždy jiná dvojice zvířat.

Proč jsou hračky pro zvířata důležité?

V moderních zoologických zahradách je enrichment nedílnou součástí chovu zvířat. Enrichment lze přeložit jako obohacení, v našem případě ve významu obohacení prostředí zvířat o nejrůznější podněty, které zlepšují kvalitu jejich života. Může jít o hračky stimulující přirozené instinkty zvířat, potravu, k jejímuž získání musí zvířata vynaložit námahu, vůně, zvuky a další podněty nebo třeba o trénink zvířat.

V prvním hlasování, které probíhá až do 16. června můžete vybírat hračku pro lední medvědy. Hlasovat můžete ZDE.

Jak dobře jste vybrali zvířatům zábavu, se budete moci přesvědčit v sobotu 18. června 2011 v 11.30 u expozice ledních medvědů.  

Lední medvědi

Lední medvědi jsou velmi inteligentní zvířata, zvyklá urazit dlouhé vzdálenosti při hledání potravy. Díky tomu vynikají svou vytrvalostí a trpělivostí. S novou hračkou si hrají celé hodiny a často při tom napodobují pohyby, které by použili při lovu tuleňů. Hračky si vyhazují z vody na břeh a pak na ně výskokem z vody útočí. Jindy si je naopak házejí do vody a loví je skokem ze břehu.

S čím si bude hrát trojice našich ledních medvědů Bora, Berta a Tomík? Vybírat můžete z:

 • Plastové silniční kužely, foto (c) Archiv Zoo Prahaa) Plastové silniční kužely – tyto kužely mají podobný tvar, jako kapkovité tělo tuleně a možná i proto naše medvědy tolik baví. Především Tom s Bertou je rádi loví skokem. Čas od času se některý kužel ztratí a později ho najdeme v  potrubní rouře, kam si ho snad medvěd uschoval „na horší časy“.

 

 

 • Singapore Sling, foto (c) Archiv Zoo Prahab) Singapore Sling – komerčně vyráběná hračka přímo pro medvědy, tvořená z několika dílů. Hračka složená z několika částí medvědy velmi baví, rozložit ji na jednotlivé části chápou jako velkou výzvu. Kromě toho hračku loví podobně jako kužely.

 

 

 • Ledová zmrzlina, foto (c) Archiv Zoo Prahac) Ledová zmrzlina – kousky potravy zamražené ve velkém kusu ledu jsou pro naše medvědy nejen vítanou zábavou, ale i ochlazením v horkých letních dnech. S ledovou kostkou si medvědi sice nehrají tak aktivně jako s ostatními hračkami, ale o to usilovněji ji drtí svými čelistmi.

 


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní