Černobílý den

Ostatní články

07. 06. 2011


Sobota 11. června 2011

Tapír čabrakový, foto (c) Tomáš AdamecTapír čabrakový, foto (c) Tomáš AdamecV Zoo Praha bude poprvé k vidění nový samec tapíra čabrakového. Každý, kdo přijde oblečený v černém nebo bílém, má vstup za 1 Kč!

V půli dubna přivítala pražská zoo nového samce tapíra čabrakového. Několik týdnů musel strávit v zázemí na karanténě, nyní bude poprvé k vidění v expozici Vodní svět.

Patnáctiletý samec Niko pochází ze Zoo Antwerpen. Do Prahy přicestoval proto, aby s téměř tříletou samicí Indah vytvořil pár a zplodil potomky. Zatím je velmi předčasné odhadovat, zda se to podaří, neboť odchov tohoto vzácného černobíle zbarveného lichokopytníka v zoologických zahradách je opravdovou raritou. V Evropě se nachází pouze 45 jedinců.

Návštěvníci Zoo Praha budou moci přivítat samce Nika v jeho novém výběhu v sobotu 11. června 2011. Každý, kdo dorazí v černém či bílém oblečení, získá vstup za 1 Kč a může se zapojit do ojedinělého pokusu o vytvoření originální podobizny tapíra čabrakového, složené z těl samotných návštěvníků. Happening proběhne v 11 hodin u Vzdělávacího centra a jeho výsledkem bude společná fotografie, která bude umístěna u výběhu tapírů a ke stažení na našich webových stránkách.

Sobotní program připomene kromě vzácných tapírů také chov orlosupů bradatých v Zoo Praha. Chovný pár, který sehrává klíčovou roli v záchraně orlosupů ve volné přírodě, totiž letos slaví jubileum - 40 let v pražské zoo. Od 13 hodin proběhne setkání s orlosupy u Pavilonu velkých želv. Návštěvníci se mimo jiné dozví, kolik mláďat, která jsou vypouštěna v Alpách, již tento pár odchoval a jak probíhají přípravy na letošní reintrodukci orlosupů do volné přírody.

Nový samec tapíra čabrakového Niko, foto (c) Tomáš AdamecNový samec tapíra čabrakového Niko, foto (c) Tomáš Adamec
Nový samec tapíra čabrakového Niko, foto (c) Tomáš Adamec

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec
Foto (c) Tomáš Adamec

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec
Foto (c) Tomáš Adamec


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní