Dny Mayday na pomoc lidoopů

Ostatní články

19. 05. 2011


Reportáž z 1. a 8. května 2011

1. 5. ZŠ Emy Destinnové, foto (c) František Tymr1. 5. ZŠ Emy Destinnové, foto (c) František Tymr1. a 8. května se konaly v zoo tradiční Mayday v rámci kampaně EAZA 2011 Lidoopi. Děti ze spřátelených škol na nich představily své projekty, které seznamovaly  s druhy, které znáte ze Zoo Praha, ale také s šimpanzi, bonoby a několika druhy gibonů.  Jejich cílem bylo seznámení návštěvníků zoologické zahrady s problematikou ohrožení a ochrany lidoopí a prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů s lidoopí tematikou podpořit nejen morálně, ale i finančně naše nejbližší žijící příbuzné.

 

První květnovou neděli se v zoo prezentovaly tyto kolektivy:

 • ZŠ Generála Klapálka, Kralupy nad Vltavou
 • ZŠ Emy Destinnové, Praha 6 – dvě soutěžní třídy
 • Stanice přírodovědců DDM hl.m.Prahy

 

Druhou květnovou neděli to byly  kolektivy:

 • ZŠ a MŠ Husinec-Řež
 • ZŠ Emy Destinnové
 • Juventus – Přírodovědná stanice Karviná
 • ZŠ Školská Karviná-Ráj
 • Pionýrská skupina „TĚPÉRA“
 • ZŠ a MŠ Raškovice

 

Za oba dny se všem společně podařilo prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů návštěvníkům Zoo Praha a jejich dobrovolnými příspěvky vybrat celkem 29 419,- Kč a 8,50 Euro! Celá částka bude, stejně jako v minulých letech, poukázána na konto kampaně. Všem účastníkům jménem Zoo Praha a děkujeme!

Projekty jednotlivých škol byly ohodnoceny porotou složenou ze zástupců Zoo Praha. Nejlepší prezentace budou oceněny na slavnostním vyhlášení výsledků dní Mayday dne 1. června 2011.

Všichni účastníci i ostatní příznivci lidoopů jste srdečně zváni!


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní