Dny Mayday na pomoc lidoopů

Ostatní články

19. 05. 2011


Reportáž z 1. a 8. května 2011

1. 5. ZŠ Emy Destinnové, foto (c) František Tymr1. 5. ZŠ Emy Destinnové, foto (c) František Tymr1. a 8. května se konaly v zoo tradiční Mayday v rámci kampaně EAZA 2011 Lidoopi. Děti ze spřátelených škol na nich představily své projekty, které seznamovaly  s druhy, které znáte ze Zoo Praha, ale také s šimpanzi, bonoby a několika druhy gibonů.  Jejich cílem bylo seznámení návštěvníků zoologické zahrady s problematikou ohrožení a ochrany lidoopí a prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů s lidoopí tematikou podpořit nejen morálně, ale i finančně naše nejbližší žijící příbuzné.

 

První květnovou neděli se v zoo prezentovaly tyto kolektivy:

 • ZŠ Generála Klapálka, Kralupy nad Vltavou
 • ZŠ Emy Destinnové, Praha 6 – dvě soutěžní třídy
 • Stanice přírodovědců DDM hl.m.Prahy

 

Druhou květnovou neděli to byly  kolektivy:

 • ZŠ a MŠ Husinec-Řež
 • ZŠ Emy Destinnové
 • Juventus – Přírodovědná stanice Karviná
 • ZŠ Školská Karviná-Ráj
 • Pionýrská skupina „TĚPÉRA“
 • ZŠ a MŠ Raškovice

 

Za oba dny se všem společně podařilo prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů návštěvníkům Zoo Praha a jejich dobrovolnými příspěvky vybrat celkem 29 419,- Kč a 8,50 Euro! Celá částka bude, stejně jako v minulých letech, poukázána na konto kampaně. Všem účastníkům jménem Zoo Praha a děkujeme!

Projekty jednotlivých škol byly ohodnoceny porotou složenou ze zástupců Zoo Praha. Nejlepší prezentace budou oceněny na slavnostním vyhlášení výsledků dní Mayday dne 1. června 2011.

Všichni účastníci i ostatní příznivci lidoopů jste srdečně zváni!


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní