Africké křtiny 70. žirafího mláděte

Ostatní články

06. 04. 2011


Reportáž ze 3. dubna 2011

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa se svým synem krmí žirafy v zázemí, foto (c) Jiří TrojánekMinistr životního prostředí Tomáš Chalupa se svým synem krmí žirafy v zázemí, foto (c) Jiří TrojánekJako pod skutečným africkým sluncem jsme pokřtili druhé letošní žirafí mládě. Křtiny totiž připadly na neděli 3. dubna, tedy první z tak zvaných tropických dnů, kdy teploty šplhaly téměř ke třicítce! Kmotrem nejmladšího člena našeho stáda žiraf Rothschildových se stal ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Pan ministr je prvním z řady budoucích kmotrů, kteří nevybírají jméno sami, ale zveřejňují jméno, které svému svěřenci vyvolili chovatelé. Dříve se totiž stávalo, že žirafy měly dvě jména – dodnes u nás žije například samička Diana-Guinevra.

Pan ministr s rodinou se nejdříve seznámil s žirafami v zázemí, kde dlouhokrké krásky pohostil částí dárku pro svou kmotřenku – několika koši jablek, mrkve a další zeleniny z bio produkce českých zemědělců, které zakoupil na farmářských trzích v Dejvicích. Díky nádhernému počasí bylo možné žirafy vypustit do výběhu, a tak zbylou část dárku předal symbolicky pan ministr zvídavě přihlížejícím žirafám v 11 hodin na venkovní vyhlídce na Africké panorama.

Během křtu pohovořil mj. kurátor chovu kopytníků o povaze žirafky i historii chovu žiraf v Praze. Nezapomněl připomenout, že půvabná samička je již 70. mládětem žirafy v Zoo Praha. Na závěr pak pan Chalupa zveřejnil vybrané její jméno – Doubravka.

Kromě samotného kmotrovství a dárku pro žirafy si pan ministr připravil malý dárek i pro svého syna Davida. Učinil ho totiž ročním adoptivním rodičem Doubravky.

Africké křtiny 70. žirafího mláděte


Zoo Praha bude od čtvrtka 3. prosince 2020 znovu zpřístupněna veřejnosti v omezeném režimu. Po celý prosinec bude otevřeno od 9.00 do 16.00, a to včetně Štědrého dne.

Podle čl. II., odst. 5 Usnesení vlády č. 1262 z 30. listopadu 2020 se návštěvy a prohlídky zoologických a botanických zahrad omezují tak, že „může být využito nejvýše 25 % kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní