Rozhlasový seriál o pražské zoo na Radiožurnálu

Ostatní články

25. 03. 2011


Každou neděli od 27. března 2011

Jak vznikala pražská zoo? Jaký byl její vývoj od války až po současnost? Kdo byl prvním zvířecím obyvatelem? Nebo kdo patřil mezi nejvýraznější zvířecí osobnosti? Vše, co nevíte o Zoo Praha, se dozvíte z největšího rozhlasového seriálu připraveného k jejímu 80. výročí založení. Od 27. března do konce září uslyšíte každou neděli vždy krátce po deváté a patnácté hodině na Radiožurnálu.
 
V sobotu 26. března zahájí Zoo Praha jubilejní 80. sezonu a při té příležitosti zve Český rozhlas 1 - Radiožurnál každou neděli k největší procházce historií této zoologické zahrady. V prvních dílech se posluchači od redaktorky Květy Moravcové dozví vše o okolnostech založení zoo – prvních pokusech a překážkách, kdo byli hlavní protagonisté těchto snah, jaká byla první zvířata nebo třeba o výstavbě prvních pavilonů. Redaktoři Radiožurnálu zapátrají i v rozhlasovém archivu.
 
Od historie se dále posuneme k novodobému rozvoji od války až po současnost. Nevyhneme se ani povodním z roku 2002, které měly na pražskou zoo tragický dopad a jejichž symbolem se stal lachtan Gaston. Posluchači poznají všechny zásadní zvířecí osobnosti, ale i ty lidské, které se podíleli nebo stále podílí na rozkvětu zahrady a díky nimž patří Zoo Praha mezi nejlepší na světě. Všední i nevšední témata ze života pražské zoo budou naplňovat nedělní speciál vždy po deváté a třetí hodině odpoledne až do konce září, kdy Zoo Praha oslaví své jubileum.
 
Všechny příspěvky i s fotogalerií naleznete také na radiozurnal.cz zde. 

Zmije obecná. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi...

Chodíte rádi do Zoo Praha? Zajímáte se o dobrou fotografii a jste soutěživí? Pak je tato soutěž určena právě vám!
Přihlášení k newsletteru