Tygří den ve znamení ochrany šelem

Ostatní články

02. 08. 2010


Reportáž ze soboty 24. července 2010

Sobota 14. 7. patřila v pražské zoo tygrům, a to zejména tváři kampaně „Seznamte se“ Kawimu, samci tygra malajského.

Kawi, tygr malajský. Foto: Jiří TrojánekKawi, tygr malajský. Foto: Jiří Trojánek

Pouze tento den bylo v zoo k vidění množství preparátů se „zaručenými“ afrodiziakálními účinky vyrobených z částí těl tygrů a dalších vzácných zvířat. Pracovníci České inspekce životního prostředí a Celní zprávy České republiky návštěvníkům na těchto zabavených výrobcích názorně ukazovali, co všechno ohrožuje existenci tygrů a jiných zvířat v přírodě. Návštěvníci so dokonce měnili v tygry a vyzkoušeli si třeba i to, k čemu kočkovitým šelmám slouží hmatové vousy.

Hvězdou dne byl tygr Kawi. Svou roli přijímal s nadhledem a ve chvíli, kdy se se s ním přišli návštěvníci blíže seznámit, neodpustil si chování některých hvězd a svůj názor vyjádřil zcela jasně (viz foto). Kawiho životní příběh a povahu přiblížili chovatelka Kristýny Bachůrkové a zoolog Evžena Kůse.

 

Tygří den ve znamení ochrany šelem


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní