Tygří den ve znamení ochrany šelem

Ostatní články

02. 08. 2010


Reportáž ze soboty 24. července 2010

Sobota 14. 7. patřila v pražské zoo tygrům, a to zejména tváři kampaně „Seznamte se“ Kawimu, samci tygra malajského.

Kawi, tygr malajský. Foto: Jiří TrojánekKawi, tygr malajský. Foto: Jiří Trojánek

Pouze tento den bylo v zoo k vidění množství preparátů se „zaručenými“ afrodiziakálními účinky vyrobených z částí těl tygrů a dalších vzácných zvířat. Pracovníci České inspekce životního prostředí a Celní zprávy České republiky návštěvníkům na těchto zabavených výrobcích názorně ukazovali, co všechno ohrožuje existenci tygrů a jiných zvířat v přírodě. Návštěvníci so dokonce měnili v tygry a vyzkoušeli si třeba i to, k čemu kočkovitým šelmám slouží hmatové vousy.

Hvězdou dne byl tygr Kawi. Svou roli přijímal s nadhledem a ve chvíli, kdy se se s ním přišli návštěvníci blíže seznámit, neodpustil si chování některých hvězd a svůj názor vyjádřil zcela jasně (viz foto). Kawiho životní příběh a povahu přiblížili chovatelka Kristýny Bachůrkové a zoolog Evžena Kůse.

 

Tygří den ve znamení ochrany šelem


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní