Dýňové hody

Ostatní články

25. 10. 2011


Neděle 30. října 2011

Sezona dýní je tu. Dozrávají dýně, tykve a patyzony nejroztodivnějších tvarů a barev. Dekorativní vzhled dýní i jejich chuť ocení nejen lidé, ale i naše zvířata. Přijďte se podívat, jak si na nich pochutnají nebo je alespoň využijí jako vítanou hračku!

Krásu dýní můžete ocenit u Vzdělávacího centra a v expozici tučňáků. U Vzdělávacího centra nám také zájemci mohou pomoci po celé dopoledne vyrobit z dýní hračku pro naše zvířata.

Pokud byste na dýně dostali chuť při pozorování dovádění zvířat, zajděte na dýňové speciality do restaurace Gaston.

Kdy se můžete na dýně u zvířat těšit?

 • Slon indický - Krmení dýněmi v Pavilonu velkých savců, foto (c) Jiří TrojánekSlon indický - Krmení dýněmi v Pavilonu velkých savců, foto (c) Jiří Trojánek10.00 lachtani
 • 10.30 orangutani
 • 12.00 pekari
 • 13.00 sloni
 • 13.30 velké želvy
 • 14.00 kočkovité šelmy
 • 15.00 gorily
 • 15.30 hroši

 

 

Zoo Praha zdobí v rámci Dýňových hodů desítky okrasných dýní rozmístěných v areálu. Pokud se vám nějaká zalíbí, nemusíte se zdráhat odnést si ji domů jako malý dárek. 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní