Mongolsko a koně Převalského

Ostatní články

04. 02. 2008


Cestovatelský přednáškový cyklus v Zoo Praha pokračuje 7. února v 18.00 

Ve čtvrtek 7. února se můžete seznámit s domovinou posledních divokých koní – Mongolskem a samozřejmě i s koňmi samotnými. Naposledy byli koně Převalského ve volné přírodě pozorováni v roce 1969, zbývající žijící koně pak žili pouze v zoologických zahradách.
Nyní již uplynulo 15 let od první reintrodukce, neboli návratu, koní Převalského do míst jejich původního výskytu. Dozvíte se jak se aktuálně vyvíjí současná světová populace koní Převalského, jak probíhá jejich návrat do volné přírody a s jakými problémy se koně i zoologové, musí potýkat.
Pražská zoologická zahrada chová koně Převalského již od roku 1932 a od roku 1952 vede jejich plemennou knihu, pražský chov se zásadním významem zasadil o záchranu tohoto živočišného druhu.
O koních a o svých cestách do Mongolska bude vyprávět člověk nejpovolanější – zoolog Evžen Kůs. Za „převaláky“ se vydáme v 18 hodin ve vzdělávacím centru Zoo Praha.
Kompletní program cestovatelského přednáškového cyklu je k dispozici na www.zoopraha.cz.

Chcete se vyhnout frontám před pokladnami? Doporučujeme elektronickou vstupenku. Má platnost šest měsíců od zakoupení a pořídíte si ji rychle a pohodlně úplně odkudkoli. 

Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní