Mongolsko a koně Převalského

Ostatní články

04. 02. 2008


Cestovatelský přednáškový cyklus v Zoo Praha pokračuje 7. února v 18.00 

Ve čtvrtek 7. února se můžete seznámit s domovinou posledních divokých koní – Mongolskem a samozřejmě i s koňmi samotnými. Naposledy byli koně Převalského ve volné přírodě pozorováni v roce 1969, zbývající žijící koně pak žili pouze v zoologických zahradách.
Nyní již uplynulo 15 let od první reintrodukce, neboli návratu, koní Převalského do míst jejich původního výskytu. Dozvíte se jak se aktuálně vyvíjí současná světová populace koní Převalského, jak probíhá jejich návrat do volné přírody a s jakými problémy se koně i zoologové, musí potýkat.
Pražská zoologická zahrada chová koně Převalského již od roku 1932 a od roku 1952 vede jejich plemennou knihu, pražský chov se zásadním významem zasadil o záchranu tohoto živočišného druhu.
O koních a o svých cestách do Mongolska bude vyprávět člověk nejpovolanější – zoolog Evžen Kůs. Za „převaláky“ se vydáme v 18 hodin ve vzdělávacím centru Zoo Praha.
Kompletní program cestovatelského přednáškového cyklu je k dispozici na www.zoopraha.cz.

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní