Zoo Praha v boji za záchranu nejvzácnějšího z krokodýlů

Ostatní články

31. 10. 2008


Podzimní přednáškový cyklus začíná 6. listopadu 2008

Každý listopadový čtvrtek od 18 hodin máte možnost seznámit se s některým se zajímavých zoologických projektů a zároveň navštívit vzdálené země. To vše vám umožní podzimní přednáškový cyklus v Zoo Praha. Program přednášek najdete zde. První přednáška proběhne již 6. listopadu!

Zoo Praha v boji za záchranu nejvzácnějšího z krokodýlů - 6. 11. 2008

Vše říkající název přednášky napovídá téma, kterým se bude herpetolog Ivan Rehák zabývat. Dozvíte se, čím jsou gaviálové výjimeční, jaký je aktuální stav populace gaviálů ve volné přírodě a jakým hrozbám tam čelí. Uvidíte jedinečné fotky gaviálů v jejich domovině a dozvíte se, jak se gaviálové dostali do Prahy. Seznámíte se také se způsobem, jakým se pražská zoo a naši návštěvníci zapojili do záchrany těchto krokodýlů a jak propojuje principy ochrany ex situ a in situ (v lidské péči a ve volné přírodě v místě přirozeného výskytu).

Zoo Praha v boji za záchranu nejvzácnějšího z krokodýlů


Zmije obecná. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi...

Chodíte rádi do Zoo Praha? Zajímáte se o dobrou fotografii a jste soutěživí? Pak je tato soutěž určena právě vám!
Přihlášení k newsletteru