Výsledky soutěže „Staň se strážcem pralesa 2022/23“

Ostatní články

Zoo Praha  |  01. 06. 2023


Posledním květnem skončil další ročník naší soutěže ve sběru starých mobilních telefonů a tabletů „Staň se strážcem pralesa 2022/23“. Celkově se nám v tomto ročníku podařilo shromáždit více než pět tisíc kusů vysloužilých zařízení k recyklaci!

Strážci pralesa, které i díky vám můžeme podporovat v Kamerunu. Foto: Archiv Zoo Praha Strážci pralesa, které i díky vám můžeme podporovat v Kamerunu. Foto: Archiv Zoo Praha
  1. místo (24 hodin v zoo) vyhrála Třída Sekunda A z Gymnázia Hostivice s celkovým počtem 466 kusů sebraných mobilních zařízení.
  2. místo (Prohlídka zoo s návštěvou chovatelského zázemí a setkání s chovatelem) získala 7. B ze ZŠ Školní z Nového Města nad Metují s celkem 429 kusy zařízení.
  3. místo patří 2. A a spol. ze ZŠ a MŠ Poříčí nad Sázavou s celkovým počtem 335 kusů odevzdaných zařízení.

Srdečně vítězům gratulujeme!

Do letošního ročníku se postupně přihlásilo 57 dětských kolektivů. Přístroje do uzávěrky soutěže nakonec odevzdalo 38 kolektivů. Ti ostatní si své zásoby nechávají jistě na další ročník, který začíná již na podzim letošního roku.

Všechny vás samozřejmě srdečně zveme k účasti a děkujeme, že pomáháte gorilám a strážcům pralesa!


Děkujeme, že přispíváte na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám! Níže si můžete přečíst, jak jsou vybrané finanční prostředky využívány.

Ve spolupráci se společností CeWe Color, a. s., vyhlašujeme další ročník oblíbené fotosoutěže.
Přihlášení k newsletteru