Varování: podvodný facebookový profil

Ostatní články

Zoo Praha  |  19. 05. 2023


Upozorňujeme, že na Facebooku existuje falešný profil, který parazituje na dobrém jménu Zoo Praha. Důrazně varujeme před účastí v soutěži na tomto profilu a před zadáváním jakýchkoli platebních údajů.

Falešný profil poznáte podle uživatelského jména @PrahaZooOff a fialové tečky uprostřed loga.

Na tomto podvodném profilu je anoncována pomyslná soutěž o vstupenky do Zoo Praha zdarma. Podle našich zjištění jsou „výherci“ této soutěže dále oslovováni prostřednictvím zpráv na Messengeru a jsou od nich požadovány údaje o platebních kartách. Pod údajnou záštitou Zoo Praha tak může dojít ke značnému finančnímu poškození účastníků této pomyslné soutěže. Upozorňujeme, že Zoo Praha žádnou takovouto soutěž nepořádá!

Vzhledem k tomu, že se jedná o zásah do pověsti Zoo Praha a jejích právem chráněných zájmů, řešíme celou věc se společností Meta/Facebook a také s Policií ČR. Na našem oficiálním facebookovém profilu jsme také opakovaně zveřejnili varování před tímto podvodným jednáním.


Děkujeme, že přispíváte na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám! Níže si můžete přečíst, jak jsou vybrané finanční prostředky využívány.

Duhovka Bleherova

Zoo Praha odhaluje v adventním období své letošní zvířecí sirotky. Tradiční kampaň Adoptuj mě! hledá mecenáše pro neprávem opomíjená zvířata. Celkem šest druhů zahrnuje savce, ptáky, ale i plaza a rybu, kteří se netěší...
Přihlášení k newsletteru