Setkání s novináři u výběhu zubrů - 17.8.2006

Ostatní články

17. 08. 2006


Reportáž

Díky projektu "Pomůžete nám zpátky do přírody?", který Zoo Praha organizuje společeně se společností Tatranky Opavia, proběhne koncem měsíce srpna transport jednoleté zubří samice Prvosenky do jihovýchodního Polska - do národního parku Biesczady, poblíž slovenských hranic.

Ve čtvrtek 17.8. proběhlo slavnostní rozloučení s Prvosenkou za účasti médií, zástupců společnosti Opavia a herečky Alice Bendové, která se stala patronkou transportu. Společně s Petrem Fejkem, ředitelem zoo, a slečnou Zelenkovou z Opavie pak vystavili Prvosence "Passport do volné přídody".

Setkání s novináři u výběhu zubrů - 17.8.2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní