Víkend v Zoo Praha 12.- 13.8.2006

Ostatní články

14. 08. 2006


Reportáž

Den ABC

V sobotu 12. srpna proběhl v zoo tradiční den časopisu ABC. Děti měly možnost vyzkoušet si jízdu v „kolečkových“ botách, lézt jako opravdoví horolezci po lezecké stěně nebo si zaběhnout zoo-orienťák. Zlatým hřebem dne byly křtiny letošního třetího žirafího mláděte. Kmotrovství se krom časopisu ABC, zastoupeném šéfredaktorkou paní Volfovou, ujala populární skupina Wohnout. A právě skupina Wohnout vybrala žirafí holčičce jméno Adina a přinesla jí sponzorský dar 10 000,- Kč.

Tučňák Oskar oslavil 10. narozeniny

V neděli oslavil jeden z našich tučňáků Humboldtových – Oskar své 10. narozeniny. Od svých chovatelů dostal velký dort ze sleďů, trochu se asi styděl, tak chovatelka přinesla mezi návštěvníky jeho partnera z páru Milovníka. Oskar totiž není kluk, ale holka. U tučňáků se to dá poznat pouze rozborem DNA.

Děti si tento den vyzkoušely, jak to mají tučňáci v životě složité – koulely velké vajíčko do hnízda, chodily jako Tučňáci a lovily rybičky. Komu se to povedlo, dostal sladkou odměnu – zmrzlinu.

Víkend v Zoo Praha 12.- 13.8.2006


Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména denního počtu návštěvníků, nošení roušek a...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní