Víkend v Zoo Praha 12.- 13.8.2006

Ostatní články

14. 08. 2006


Reportáž

Den ABC

V sobotu 12. srpna proběhl v zoo tradiční den časopisu ABC. Děti měly možnost vyzkoušet si jízdu v „kolečkových“ botách, lézt jako opravdoví horolezci po lezecké stěně nebo si zaběhnout zoo-orienťák. Zlatým hřebem dne byly křtiny letošního třetího žirafího mláděte. Kmotrovství se krom časopisu ABC, zastoupeném šéfredaktorkou paní Volfovou, ujala populární skupina Wohnout. A právě skupina Wohnout vybrala žirafí holčičce jméno Adina a přinesla jí sponzorský dar 10 000,- Kč.

Tučňák Oskar oslavil 10. narozeniny

V neděli oslavil jeden z našich tučňáků Humboldtových – Oskar své 10. narozeniny. Od svých chovatelů dostal velký dort ze sleďů, trochu se asi styděl, tak chovatelka přinesla mezi návštěvníky jeho partnera z páru Milovníka. Oskar totiž není kluk, ale holka. U tučňáků se to dá poznat pouze rozborem DNA.

Děti si tento den vyzkoušely, jak to mají tučňáci v životě složité – koulely velké vajíčko do hnízda, chodily jako Tučňáci a lovily rybičky. Komu se to povedlo, dostal sladkou odměnu – zmrzlinu.

Víkend v Zoo Praha 12.- 13.8.2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní