Slavnostní vypuštění syslů obecných - fotoreportáž - 18.7.2006

Ostatní články

18. 07. 2006


V úterý 18. 7. se sešli vzácní hosté herečka Dana Syslové a moderátor Rey Koranteng, aby spolu s ředitelem zoo vypustili do přírody dva páry syslů obecných. Prozatím budou obývat prostornou voliéru, tzv. sysliéru, poté obydlí stráně v okolí Sklenářky. Slavnostní akt se odehrával na stráni za výběhem žiraf pod usedlostí Sklenářka a přihlíželo mu na tři desítky novinářů. Proč tolik zájmu? Syslové jsou prvními ze čtyř druhů živočichů, které za přispění prodeje Tatranek Opavia se navrátí zpátky do přírody. Projekt probíhá od 1. 7. do 31. 8. 2006 a krom sysla se týká ještě sovy pálené, zubra a koně Převalského.

Slavnostní vypuštění syslů obecných - fotoreportáž - 18.7.2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní