Zoo Praha vypravila již čtvrtý transport pomoci Ukrajině

Ostatní články

Zoo Praha  |  07. 04. 2022


Zoo Praha dnes vypravila další náklad pro ukrajinské zoologické zahrady postižené válkou. Kamion s téměř dvanácti tunami materiální pomoci ve čtvrtek odjel do Varšavy. Odvezl krmivo, vybavení i léky v hodnotě 305 475 Kč vybraných v rámci sbírky, kterou organizuje Zoo Praha za podpory členů Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Součástí už čtvrtého transportu bylo především granulované krmivo a veterinární přípravky pro koňovité, krmivo pro plameňáky v rezervaci Askania-Nova, dále granulované krmivo zejména pro jeleny, antilopy i pro kozy, ovce a astrildovité ptáky.

Na Ukrajinu putuje i vybavení chovných zařízení: konkrétně 392 kusů UV a výhřevných lamp pro plazy nacházející se v chovatelských zařízeních ve městech Oděsa, Charkov, Limpopo, Mikolajiv, Čerkasy a Rovno. Náklad obsahuje i šest rolí lan pro vybavení expozic primátů o celkové délce 280 metrů a v neposlední řadě vitamíny a léky proti chřipce pro zaměstnance zoo v Kyjevě.

Kromě materiálu pořízeného z prostředků vybraných prostřednictvím sbírky Zoo Praha byl naložen i dar švýcarské firmy Granovit v podobě 7,5 tun krmiva mimo jiné pro listožravé kopytníky, lemury i další primáty nebo vodní ptáky. Velkorysou zásilku zprostředkovala firma Trhoň.

Na účet sbírky již přišlo téměř čtyři milióny korun. Přispět na pomoc ukrajinským zoo můžete i nadále převedením libovolné částky na účet č. 43-6804660247 (kód banky: 100, VS: 2022, zpráva pro příjemce: Ukrajina).

Finanční podporu jsme poslali dalším dvěma ukrajinským zoo: Lutsk a Limpopo.

Veškeré informace o možnostech pomoci válkou ohroženým chovatelským zařízením na Ukrajině a ukrajinským rodinám prchajícím před válkou najdete na našich stránkách www.zoopraha.cz/ukrajina.

Všem, kteří pomáhají s námi, děkujeme!


Kriticky ohrožený bažant Edwardsův je jedním z vlajkových druhů kampaně Vietnamazing. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Již více než 35 evropských zoologických zahrad se zapojilo do kampaně Vietnamazing, která má pomoci ochraně vietnamské přírody. Tu poznamenala válka, ohrožuje ji pytláctví a ničení přirozených ekosystémů a neprospívá jí ani...

První koně Převalského na území středního Kazachstánu po stovkách let. Na snímku tři čeští rodáci: Zleva hřebec Zorro, uprostřed klisna Zeta II, napravo klisna Ypsilonka. Foto Miroslav Bobek, Zoo Praha

Koně Převalského, které Zoo Praha na začátku června přepravila do Kazachstánu, se v místních podmínkách dobře adaptují. Obě skupiny už využívají celý prostor aklimatizačních ohrad a naučily se také vstupovat do jezírek a...
Přihlášení k newsletteru