Den rodiny - 14.5.2006

Ostatní články

14. 05. 2006


Reportáž

Mezinárodní den rodiny v Zoo Praha

 

V neděli 14. května proběhne v zoo bohatý program, připravený ve spolupráci s MPSV, kterého se mohou zúčastnit celé rodiny – děti i rodiče - a oslavit tak Mezinárodní den rodiny. Ten připadá na 15. 5. a slaví se od roku 1994.

Celá spodní část zoo se promění ve velké hřiště s mnoha rukodělnými i herními a sportovními stanovišti. Rodiny si tu budou moci vyrobit například svou rodinnou kasičku z keramiky, rodinný kalendář, erb či rodokmen, společně si zasoutěží v běhu trojnohém, zahrají obří Člověče, nezlob se atd. atd...

Od 11 hodin se mohou malí i velcí pobavit v Divadélku Archa, kde vystoupí řada zajímavých lidí, např. Naďa Konvalinková, klaunské divadlo MIMO, Inka Rybářová, Václav Upír Krejčí a mnoho dalších.

Samozřejmě, nesmí chybět ani rodinný křest – svá jména dostanou 4 sourozenci vzácné želvy pardálí.

Zoo také přispěje k oslavě Dne rodiny milým dárkem. Rodiny, které mají tři a více dětí nemusejí platit pro děti vstupné!

V horní části zoo v prostoru Divadélka V Oboře zároveň proběhne po celý víkend divadelní dílna pod názvem "Želví cirkus". Představení v režii olomoucké agentury Galia zahajuje žertovně - umělecké reflexe postavení člověka v přírodě a jeho vztahu k ní. Přírodu zde reprezentuje želva, jako posel z dávných věků. Příležitost pro ochotné herce, muzikanty, malíře atp.!

Celá akce je součástí  Madagaskarského víkendu, který probíhá také v Botanické zahradě HMP.

Den rodiny - 14.5.2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní