Udílení cen Bílého slona občanského sdružení Česká zoo - 19.4.2006

Ostatní články

21. 04. 2006


Reportáž

Občanské sdružení Česká zoo vyhlásilo letos již 12. ročník významných soutěží, jichž se účastní zoo sdružené v Unii českých a slovenských zoo (UCSZ). První z nich je "Odchovek roku", druhá "Expozice roku".

Soutěž o odchovek roku za rok 2005 obeslalo 8 zoo, a to s 24 odchovanými mláďaty. Z toho bylo 10 savců, 12 ptáků a 2 v kategorii ostatních.Výsledky:1. místo savci - pásovec štětinatý v Zoo Olomouc (chovatelský kolektiv pod vedením dr. L. Veselé)2. místo savci - nosorožec dvourohý v Zoo Dvůr Králové n. L. (kolektiv chovatelů pod vedením dr. K. Tomášové)3. místo savci - gorila nížinná v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením dr. P. Brandla)

1. místo ptáci - žluna větší v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením dr. K. Pitharta)2. místo ptáci - papoušek vějířový v Zoo Bojnice (kolektiv chovatelů pod vedením ing. M. Šovčíka)3. místo ptáci - hoko černý v Zoo Ústí n. L. (kolektiv chovatelů pod vedením P. Paličky)

1. místo ostatní - agamka zajsanská v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením P. Velenského)2. místo ostatní - agama osadní v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením P. Velenského)

Soutěže o expozici roku za rok 2005 se zúčastnily 3 zoologické zahrady s celkem čtyřmi expozicemi.

Vítězným objektem v kategorii nové stavby se stal pavilon slonů v Zoo Ostrava (autoři záměru: ing. R. Mikulský, ing. T. Hanzelka a kol.).vítězným objektem v kategorii rekonstrukce se stala přestavba expozice lvů v Zoo Dvůr Králové n. L. (autor záměru: dr. D. Holečková).

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se konalo 19. 4. 2006 v režii Zoo Praha, v prostorách Trojského zámku.

Další podrobnosti najdete též na www.ceskazoo.cz.

Udílení cen Bílého slona občanského sdružení Česká zoo - 19.4.2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní