Udílení cen Bílého slona občanského sdružení Česká zoo - 19.4.2006

Ostatní články

21. 04. 2006


Reportáž

Občanské sdružení Česká zoo vyhlásilo letos již 12. ročník významných soutěží, jichž se účastní zoo sdružené v Unii českých a slovenských zoo (UCSZ). První z nich je "Odchovek roku", druhá "Expozice roku".

Soutěž o odchovek roku za rok 2005 obeslalo 8 zoo, a to s 24 odchovanými mláďaty. Z toho bylo 10 savců, 12 ptáků a 2 v kategorii ostatních.Výsledky:1. místo savci - pásovec štětinatý v Zoo Olomouc (chovatelský kolektiv pod vedením dr. L. Veselé)2. místo savci - nosorožec dvourohý v Zoo Dvůr Králové n. L. (kolektiv chovatelů pod vedením dr. K. Tomášové)3. místo savci - gorila nížinná v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením dr. P. Brandla)

1. místo ptáci - žluna větší v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením dr. K. Pitharta)2. místo ptáci - papoušek vějířový v Zoo Bojnice (kolektiv chovatelů pod vedením ing. M. Šovčíka)3. místo ptáci - hoko černý v Zoo Ústí n. L. (kolektiv chovatelů pod vedením P. Paličky)

1. místo ostatní - agamka zajsanská v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením P. Velenského)2. místo ostatní - agama osadní v Zoo Praha (kolektiv chovatelů pod vedením P. Velenského)

Soutěže o expozici roku za rok 2005 se zúčastnily 3 zoologické zahrady s celkem čtyřmi expozicemi.

Vítězným objektem v kategorii nové stavby se stal pavilon slonů v Zoo Ostrava (autoři záměru: ing. R. Mikulský, ing. T. Hanzelka a kol.).vítězným objektem v kategorii rekonstrukce se stala přestavba expozice lvů v Zoo Dvůr Králové n. L. (autor záměru: dr. D. Holečková).

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se konalo 19. 4. 2006 v režii Zoo Praha, v prostorách Trojského zámku.

Další podrobnosti najdete též na www.ceskazoo.cz.

Udílení cen Bílého slona občanského sdružení Česká zoo - 19.4.2006


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní