Zahájení sezony 2006

Ostatní články

01. 04. 2006


Reportáž

Zahájení sezony 2006

Je sobota, 1. dubna, a pražská zoo se chystá na slavnostní zahájení jubilejní 75. sezony. Po týdnu plném napjatého sledování povodňového dění v Čechách jako by nastal oddychový čas. Vltava se zatím zklidnila, byť hlavně díky umělému zadržování vody v Orlické přehradě, a dopoledne dokonce svítí sluníčko. Což je dobře, protože v 11 hodiny začal pestrý sled programů včetně vystoupení folklórního souboru, ukázek starých českých řemesel nebo vernisáže výstavy o tatranské přírodě.

Zlatými hřeby celého dne jsou nepochybně dvoje křtiny. V 11.00 a ve 13.00 přivítal návštěvníky zoo ředitel dr. Petr Fejk. Stručně zrekapituloval uplynulý rok – do zoo přišlo 1 215 000 návštěvníků, narodilo se více než 800 mláďat, stav zvířat stoupl na 630 druhů a 4800 jedinců, otevřeli jsme 7 expozic a restauraci. V tomto roce se chystáme na dokončení expozice člunozobců, rekonstrukci výběhu a bazénu lachtanů a rozšíření expozice hyen. Oslavíme také několikero významných zvířecích výročí, například 40 let pobytu slonice Gulab v zoo, 50. narozeniny papouška ary zelenokřídlého nebo 35. narozeniny orangutana Kamy.

Dnešních křtin se v roli kmotrů ujali protagonisté seriálu Ordinace v růžové zahradě- Dopoledne to byla herečka Daniela Šinkorová, která dala svému kmotřenci, mláděti kuskuse pozemního, jméno Kousek. K ní se připojil herec Petr Rychlý, jenž pokřtil mládě pásovce štětinatého jménem Čestmír. Odpoledne se křtila malá samička velblouda dvouhrbého (kmotrou byla herečka Dana Syslová a zvolila jméno Evelína) a malá žirafa (herec a moderátor Tomáš Krejčíř jí dal jméno Gábina).

Zahájení sezony 2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní