Den sponzorů - 4.12.2005

Ostatní články

04. 12. 2005


Reportáž

Je neděle, 4. prosince 2005, a v pražské zoo je od rána rušno. Chystá se Mikuláš, setkání sponzorů a otevření dvou nových expozic. Dopoledne nevypadá situace nijak růžově - Barbora se rozhodla být na blátě a spustila pořádný déšť. Honem balíme všechny reproduktory i další techniku do igelitů a chystáme zásobu deštníků. Naštěstí se kolem oběda počasí umoudřilo a než skončilo odpoledne, usmálo se na nás i poněkud bledničkovité zimní sluníčko.

A to bylo dobře, protože dnešního programu se zúčastnili vzácní hosté. Především to byli zástupci čtyř severských zemí: paní konzulka Laila Rönnholmová z velvyslanectví Norského království, která dokonce přišla v národním kroji, paní konzulka Lena Jansonová z velvyslanectví Švédského království, pan honorární generální konzul Thoir Gunnarsson  z islanského konzulátu a pan rada vyslanec Frank Hellstén z velvyslanectví Finské republiky. Nechyběli ani další hosté, tentokrát ze sportovního světa: pan Tomáš Dvořák s rodinou (již zasloužilí kmotři našich sobů) a pan Tomáš Slavata, jehož doménou je terénní triatlon. Přivítal je ředitel zoo dr. Petr Fejk, který se tentokrát dostavil v severském duchu na psím spřežení. Pestrý program oživili kromě zpívaných koled skupina Ajeto a písničkář Jiří Dědeček. Vyvrcholením odpoledne bylo slavnostní otevření dvou expozic v rámci Severského lesa - výběhu pro soby a výběhu pro losy.

Den sponzorů - 4.12.2005


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní