Slavnostní odhalení sochy Gastona - fotoreportáž - 16.11.2005

Ostatní články

21. 11. 2005


SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ SOCHY LACHTANA GASTONA

Slavnostní akt proběhne v pražské zoo ve středu 16. 11. 2005

Autorkou bronzové busty je akad. mal. paní Veronika Richterová, kterou pražská zoo přizvala ke spolupráci již podruhé – po úspěšné realizaci bronzových sošek surikat na kameni před zastávkou MHD u hlavního vchodu do zoo.

Lachtan Gaston se stal díky své hrdinné povodňové pouti po Vltavě a Labi v srpnu roku 2002 jedním z výrazných symbolů této ničivé přírodní katastrofy. Bezprostředně po ní obdržela pražská zoo mnoho nabídek z tuzemska  i zahraničí na realizaci Gastonova pomníku. Cítili jsme však, že velký patos, obsažený v těchto nabídkách, nebyl tehdy na místě.

Letos v létě byla dokončena a dána do provozu nová restaurace u dolní stanice lanovky (na místě bývalé rest. Koliba). Šlo o jednu z posledních staveb, kterými byly ze Zoo Praha odstraněny poslední zbytky povodňových škod.  Rozhodli jsme se, že se právě zde ke vzpomínce na slavného lachtana vrátíme. Novou restauraci jsme po něm pojmenovali a do jezírka před ní nechali instalovat Gastonovu bronzovou sochu.

Odhalení sochy pro veřejnost a média proběhne za účasti moderátorských dvojic pořadu „Snídaně s Novou“ ve středu 16. 11. v 11.00. Budou zde rovněž vylosováni výherci divácké soutěže TV Nova „Co se bude v Zoo Praha 16. 11. odhalovat?“, poté proběhne autogramiáda populárních moderátorů, např. Míši Dolinové, Ivo Jagelky, Kláry Doležalové, Tomáše Krejčíře a dalších.

Ing. Vít Kahle

Tiskový mluvčí Zoo Praha

14. 11. 2005

Slavnostní odhalení sochy Gastona - fotoreportáž - 16.11.2005


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní