Slavnostní odhalení sochy Gastona - fotoreportáž - 16.11.2005

Ostatní články

21. 11. 2005


SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ SOCHY LACHTANA GASTONA

Slavnostní akt proběhne v pražské zoo ve středu 16. 11. 2005

Autorkou bronzové busty je akad. mal. paní Veronika Richterová, kterou pražská zoo přizvala ke spolupráci již podruhé – po úspěšné realizaci bronzových sošek surikat na kameni před zastávkou MHD u hlavního vchodu do zoo.

Lachtan Gaston se stal díky své hrdinné povodňové pouti po Vltavě a Labi v srpnu roku 2002 jedním z výrazných symbolů této ničivé přírodní katastrofy. Bezprostředně po ní obdržela pražská zoo mnoho nabídek z tuzemska  i zahraničí na realizaci Gastonova pomníku. Cítili jsme však, že velký patos, obsažený v těchto nabídkách, nebyl tehdy na místě.

Letos v létě byla dokončena a dána do provozu nová restaurace u dolní stanice lanovky (na místě bývalé rest. Koliba). Šlo o jednu z posledních staveb, kterými byly ze Zoo Praha odstraněny poslední zbytky povodňových škod.  Rozhodli jsme se, že se právě zde ke vzpomínce na slavného lachtana vrátíme. Novou restauraci jsme po něm pojmenovali a do jezírka před ní nechali instalovat Gastonovu bronzovou sochu.

Odhalení sochy pro veřejnost a média proběhne za účasti moderátorských dvojic pořadu „Snídaně s Novou“ ve středu 16. 11. v 11.00. Budou zde rovněž vylosováni výherci divácké soutěže TV Nova „Co se bude v Zoo Praha 16. 11. odhalovat?“, poté proběhne autogramiáda populárních moderátorů, např. Míši Dolinové, Ivo Jagelky, Kláry Doležalové, Tomáše Krejčíře a dalších.

Ing. Vít Kahle

Tiskový mluvčí Zoo Praha

14. 11. 2005

Slavnostní odhalení sochy Gastona - fotoreportáž - 16.11.2005


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní