Vernisáž výstavy ČESKÁ PŘÍRODA – ČESKÝ LES, Den netopýrů a večerní procházka za hlasy netopýrů v Zoo Praha - 13.8.2005

Ostatní články

14. 08. 2005


14. srpna 2005

Den netopýrů a večerní procházka za hlasy netopýrů v Zoo Praha

Protože netopýři jsou „pány noci“ a noc souvisí s hvězdami, zúčastní se letošního ročníku i Česká astronomická společnost se svým programem. Již od 11:00 bude mít každý návštěvník v dolní části zoo možnost zdarma pozorovat velkými hvězdářskými dalekohledy Slunce za asistence odborníků z ČAS. Od 14:00 začnou v areálu zoo na několika stanovištích netopýří hry pro malé návštěvníky.

Na večer pak zoo ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR připravila večerní procházku za netopýry. Sraz zájemců bude ve 20:30 u hlavního vchodu do zoo, odkud průvodci odvedou zájemce na trasu. Zde se spolu s předními odborníky můžete zúčastnit odchytu netopýrů do sítí, zjistíte, jak zní hlas netopýra převedený detektorem do slyšitelné podoby a v našem přednáškovém sále si budete moci vyslechnout i zajímavou přednášku o netopýrech. Součástí večerního programu je také pozorování hvězdné oblohy hvězdářskými dalekohledy pod vedením pracovníků České astronomické společnosti a přednáška o noční obloze.

Vernisáž výstavy ČESKÁ PŘÍRODA – ČESKÝ LES

Koná se ve 12 hodin ve vzdělávacím centru. Výstavu, kterou pořádá pražská zoo ve spolupráci s nakladatelstvím Baset potrvá do 31.8.

Vernisáž výstavy ČESKÁ PŘÍRODA – ČESKÝ LES, Den netopýrů a večerní procházka za hlasy netopýrů v Zoo Praha - 13.8.2005


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní