Zahájení sezony - 2.4.2005

Ostatní články

02. 04. 2005


Reportáž

Je sobota, 2. dubna 2005, a třebaže je ráno trochu mrazivé, vítá nás dnešní den nebem bez mráčku a příslibem slunce. Vše je nachystáno k slavnostnímu zahájení 74. sezony v pražské zoologické zahradě.

Už od rána proudí bránami zoo davy návštěvníků a do konce dne jich projde téměř 16 000. Ti, kdo se dostavili na 11. hodinu, měli možnost se zúčastnit malé slavnosti na pódiu v dětském areálu. Po přivítání, které obstarala hudební skupina Rustica s českými lidovými písničkami, se ujal slova ředitel zoo dr. P. Fejk. Poděkoval všem, kdo přišli a kdo také přispěli na obnovu zoo po povodni. Patřili k nim i zástupci základních škol Emy Destinnové, Školy hrou a ZŠ v Nymburce. Pak přivítal paní Jani Sasanti z velvyslanectví Indonéské republiky, která vylosovala výherce soutěže o cestu do Indonésie. Nakonec se dostalo i na hlavní programový bod - otevření zbrusu nové expozice "Dětská zoo". Pásku přestřihla známá pohádková babička paní Libuše Havelková a přivítala první dětské návštěvníky. Nadšení ze setkání s živými prasátky, kozičkami, ovečkami, lamami, husami, kachnami, králíky, slepičkami a pekskem nebralo konce. Nepovšimnut nezůstal ani doprovodný program - působivé vystoupení středověkých rytířů v plné zbroji, malá kovářská dílna, tkadlena, drátenice nebo divadélko pro nejmenší.

Seznam výherců soutěže o cestu do Indonésie:

1. cesta do Indonésie - Milan Steiner, Praha 102. umělecké dílo s indonéskými motivy (loutky pro tradiční divadlo na Jávě) - Kateřina Šmídová, Praha 63. umělecké dílo s indonéskými motivy obřadní masky z Jávy) - Lenka Hajerová, Praha 94. roční rodinná vstupenka do Zoo Praha - Jolana Kohoutová, Praha 55. roční dospělá vstupenka do Zoo Praha - Jindra Pospšilová, Nový Jičín6. roční dětská vstupenka do Zoo Praha - Zuzana Chládová, Ledeč n/S7. fotografická kniha Herberta Slavíka Zoo Praha - Vendula Marková, Praha 58. tričko a klobouk s motivem pavilonu ID - Ivan Henn, Praha 89. mačeta, čutora a bonbónky na přežití v džungli - Lucie Rabenhauptová, Prachatice10. exkluzivní návštěva zkulisí pavilonu ID - Martin Vlašimský, Praha 4

Zahájení sezony - 2.4.2005


Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména denního počtu návštěvníků, nošení roušek a...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní