Zoo v zimě

Ostatní články

27. 01. 2005


Reportáž

Jak vypadá zoologická zahrada v zimě? Krásně. Všude čisto, klid...

A zvířata? Většinou s nadšením vítají čerstvý sníh, s chutí se v něm válejí a hrají si s ním. A to nejen takoví rodilí otužilci, jako jsou lachtani nebo velbloudi, ale i teplomilní sloni, plameňáci a mnoho dalších.

Samozřejmě musejí mít možnost se pak ohřát v teplé ubikaci. Pokud jim to jejich expozice neumožňuje, musíme je včas přemístit do vyhřívaného zimoviště. To se však týká dnes už naprosté menšiny zvířecích obyvatel zoo, především papoušků a dalších exotických ptáků.

Jinak už jen dbáme na to, aby nebylo ve výbězích náledí a aby zvířata nedováděla venku příliš dlouho a neprochladla. V každém případě stojí procházka zasněženou zoo za alespoň krátkou návštěvu.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní