Zoo v zimě

Ostatní články

27. 01. 2005


Reportáž

Jak vypadá zoologická zahrada v zimě? Krásně. Všude čisto, klid...

A zvířata? Většinou s nadšením vítají čerstvý sníh, s chutí se v něm válejí a hrají si s ním. A to nejen takoví rodilí otužilci, jako jsou lachtani nebo velbloudi, ale i teplomilní sloni, plameňáci a mnoho dalších.

Samozřejmě musejí mít možnost se pak ohřát v teplé ubikaci. Pokud jim to jejich expozice neumožňuje, musíme je včas přemístit do vyhřívaného zimoviště. To se však týká dnes už naprosté menšiny zvířecích obyvatel zoo, především papoušků a dalších exotických ptáků.

Jinak už jen dbáme na to, aby nebylo ve výbězích náledí a aby zvířata nedováděla venku příliš dlouho a neprochladla. V každém případě stojí procházka zasněženou zoo za alespoň krátkou návštěvu.


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní