Otevření dvou nových voliér 11.9.2004

Ostatní články

15. 09. 2004


Fotoreportáž

V sobotu 11.9. v 11.00 byly slavnostně otevřeny dvě nové voliéry v dolní části zoo v blízkosti stanice lanovky a pavilonu Sečuán. Určeny jsou pro vodní a mokřadní druhy ptáků, především pro ptáky brodivé a vrubozobé. Krásná jsou hnízdiště pro ibisy skalní ve skále pod lanovkou.

Příjemnou atmosféru tohoto otevření orámoval dětský pěvecký sbor Sedmihlásek, pásku nám pomohl přestřihnout houslový virtuos, pan Jaroslav Svěcený.

Otevření dvou nových voliér 11.9.2004


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní