Japonský den v zoo 8.5.2004

Ostatní články

08. 05. 2004


Reportáž

V sobotu, 8. května 2004, sice nebylo nejtepleji, ale navzdory rannímu chladu se do pražské zoo vypravilo více než 60 návštěvníků v neobvyklou hodinu - v 6 ráno. Čekalo je totiž "Ráno s jeřáby" - procházka k nové expozici jeřábů v doprovodu pracovníků zoo a poté povídání o těchto půvabných ptácích. Program zpestřila japonská flétna, saxofon a jeřábí tanec.

Od 10 hodin pak následoval celý "Japonský den". Skládalo se origami, vyráběly kvítky sakury, své bojové umění předváděly dvě skupiny (jedna pro ženy, druhá spíše pro muže). Návštěvníky jistě potěšila výstava bonsají a suiseki stejně jako možnost ochutnat některý z vynikajících japonských čajů v malé čajovně. Nechyběla škola japonštiny ani škola kaligrafie. Představili se také psi plemene shiba-inu. V 11 hodin byla otevřena zbrusu nová expozice jeřábů.

Den ale programem v zoo nekončil. Následoval večerní benefiční koncert ve Stromovce s plejádou zajímavých hudebních skupin a doprovodnými akcemi.

Japonský den v zoo 8.5.2004


Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména denního počtu návštěvníků, nošení roušek a...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní