Japonský den v zoo 8.5.2004

Ostatní články

08. 05. 2004


Reportáž

V sobotu, 8. května 2004, sice nebylo nejtepleji, ale navzdory rannímu chladu se do pražské zoo vypravilo více než 60 návštěvníků v neobvyklou hodinu - v 6 ráno. Čekalo je totiž "Ráno s jeřáby" - procházka k nové expozici jeřábů v doprovodu pracovníků zoo a poté povídání o těchto půvabných ptácích. Program zpestřila japonská flétna, saxofon a jeřábí tanec.

Od 10 hodin pak následoval celý "Japonský den". Skládalo se origami, vyráběly kvítky sakury, své bojové umění předváděly dvě skupiny (jedna pro ženy, druhá spíše pro muže). Návštěvníky jistě potěšila výstava bonsají a suiseki stejně jako možnost ochutnat některý z vynikajících japonských čajů v malé čajovně. Nechyběla škola japonštiny ani škola kaligrafie. Představili se také psi plemene shiba-inu. V 11 hodin byla otevřena zbrusu nová expozice jeřábů.

Den ale programem v zoo nekončil. Následoval večerní benefiční koncert ve Stromovce s plejádou zajímavých hudebních skupin a doprovodnými akcemi.

Japonský den v zoo 8.5.2004


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní