Japonský den v zoo 8.5.2004

Ostatní články

08. 05. 2004


Reportáž

V sobotu, 8. května 2004, sice nebylo nejtepleji, ale navzdory rannímu chladu se do pražské zoo vypravilo více než 60 návštěvníků v neobvyklou hodinu - v 6 ráno. Čekalo je totiž "Ráno s jeřáby" - procházka k nové expozici jeřábů v doprovodu pracovníků zoo a poté povídání o těchto půvabných ptácích. Program zpestřila japonská flétna, saxofon a jeřábí tanec.

Od 10 hodin pak následoval celý "Japonský den". Skládalo se origami, vyráběly kvítky sakury, své bojové umění předváděly dvě skupiny (jedna pro ženy, druhá spíše pro muže). Návštěvníky jistě potěšila výstava bonsají a suiseki stejně jako možnost ochutnat některý z vynikajících japonských čajů v malé čajovně. Nechyběla škola japonštiny ani škola kaligrafie. Představili se také psi plemene shiba-inu. V 11 hodin byla otevřena zbrusu nová expozice jeřábů.

Den ale programem v zoo nekončil. Následoval večerní benefiční koncert ve Stromovce s plejádou zajímavých hudebních skupin a doprovodnými akcemi.

Japonský den v zoo 8.5.2004


Zmije obecná. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zoo Praha ve svém Teráriu nově představuje čtyři druhy hadů, které se běžně vyskytují na území České republiky: užovku obojkovou, užovku podplamatou, užovku hladkou a zmiji obecnou. Cílem této expozice je ukázat rozdíly mezi...

Chodíte rádi do Zoo Praha? Zajímáte se o dobrou fotografii a jste soutěživí? Pak je tato soutěž určena právě vám!
Přihlášení k newsletteru