Informace ke znovuotevření Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  12. 04. 2021


Vážení návštěvníci, od pondělí 12. dubna jsou opět zpřístupněny venkovní prostory Zoo Praha. Pavilony ještě budou muset zůstat uzavřeny.

Zoo Praha je uzavřena od 18. prosince 2020. Venkovní prostory by měly být znovu zpřístupněny od 12. dubna 2021. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Zoo Praha je uzavřena od 18. prosince 2020. Venkovní prostory by měly být znovu zpřístupněny od 12. dubna 2021. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

V jakém režimu Zoo Praha nyní funguje?
Vzhledem k tomu, že areál se podle vládního rozhodnutí smí naplnit pouze na 20 % kapacity, během víkendů s hezkým počasím nám patrně nezbude, než počet návštěvníků regulovat tak, aby v žádném okamžiku nepřekročil 4 000 osob. Proto doporučujeme na víkendové dny plánovat návštěvu na dopoledne, či naopak na odpoledne – to by mělo vést k tomu, že se v zoo vystřídá více návštěvníků, a tudíž se sníží riziko, že se na velký počet zájemců nedostane. Ve všední dny, kdy je návštěvnost mnohem nižší, žádné podobné restrikce s největší pravděpodobností hrozit nebudou.

Jsou otevřeny stánky s občerstvením?
V areálu probíhá pouze okénkový prodej občerstvení, který ovšem nezahrnuje žádné alkoholické nápoje.

Jak je to s nošením respirátorů a s dezinfekcí v areálu?
Při návštěvě zoo jsou povinné respirátory FFP2 či jejich ekvivalent. Po areálu jsou rozmístěny bezdotykové dezinfekční stojany.

Jak je kontrolován počet návštěvníků v areálu?
Návštěvnický servis Zoo Praha po celý den sleduje aktuální počet návštěvníků v areálu. Je také zprovozněno počítadlo návštěvníků v záhlaví webových stránek www.zoopraha.cz. Počet návštěvníků v areálu tedy budeme dle těchto údajů regulovat.

Jak probíhá prodej vstupenek?
Doporučujeme zakoupit elektronickou vstupenku prostřednictvím aplikace vstupenka.zoopraha.cz. Vstupenky je však možné zakoupit i na místě v pokladnách.

Jaká je otevírací doba? A jak fungují parkoviště?
Otevírací doba je ve všední dny i o víkendu od 9 do 18 hodin. Ve všední dny je otevřen hlavní a jižní vchod do areálu a návštěvníci mohou využít jižní parkoviště a parkoviště u zámku. O víkendech budou navíc vždy otevřeny ještě severní vstup a severní parkoviště.

Je v provozu lanovka?
Ano, lanovka v Zoo Praha je v běžném provozu.

Jak je to s prodloužení permanentních vstupenek?
Majitelé permanentních vstupenek si mohou požádat o prodloužení jejich platnosti.

Budou k vidění všechna venkovní zvířata?
Ano, budou k vidění všechna zvířata, která jsou v tuto roční dobu ve venkovních expozicích. Nebudou se konat komentovaná krmení a setkání u zvířat.

Jak zoo pomoci

Často se nás ptáte, zda můžete zoo v této době podpořit i jinak než návštěvou. Moc vám za tyto projevy přízně děkujeme! Možností, jak zoo pomoci, je hned několik:

  • Zapojte se do projektu Stravenky pro zvířata a podpořte svého zvířecího oblíbence nákupem symbolické krmné dávky.
  • Zoo podpoříte také nákupem v našem e-shopu. Vybrat si tu můžete z bohaté nabídky suvenýrůtiskovin i stylového oblečení.


A nezapomeňte, že vaši podporu potřebují i další zoologické zahrady. Výčet těch, za něž se můžeme zaručit, najdete v tomto sloupku ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka


Děkujeme vám a těšíme se na viděnou v Zoo Praha! 


Zoo Praha je uzavřena od 18. prosince 2020. Venkovní prostory by měly být znovu zpřístupněny od 12. dubna 2021. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, od pondělí 12. dubna jsou opět zpřístupněny venkovní prostory Zoo Praha. Pavilony ještě budou muset zůstat uzavřeny.

Po zprávách o obtížné situaci zoologických zahrad ještě zesílila podpora veřejnosti. Zoo Praha děkuje všem, kdo adoptují a sponzorují její zvířata, nakupují pro ně Stravenky či pro sebe a své blízké pořizují suvenýry v...
Přihlášení k newsletteru